Cyfrowe projektowanie uśmiechu | Smile Design Clinic Warszawa

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak to jest mieć idealny uśmiech? Cała twarz wygląda wówczas młodziej i bardziej atrakcyjnie. Jednak osiągnięcie wymarzonego efektu może być trudne, nawet przy wykorzystaniu nowoczesnych metod stomatologicznych. Piękny uśmiech to przecież nie tylko białe i równe zęby, ale przede ich dopasowanie do kształtu twarzy i osobowości! Na szczęście, odkąd powstało nowoczesne narzędzie do cyfrowego projektowania uśmiechu, taki rezultat jest w zasięgu twojej ręki. Dzięki metodzie DSD, polska stomatologia wchodzi na nowy poziom usług!

  Digital Smile Design – co to takiego?

  Digital Smile Design (DSD) to narzędzie służące do wizualizacji planu leczenia. W praktyce oznacza to, że specjaliści opracowują schemat leczenia, który pozwoli uzyskać efekt całkowicie adekwatny do oczekiwań pacjenta! Wykorzystuje się w tym celu profesjonalne zdjęcia oraz specjalny program komputerowy, przejrzyście pokazujący poszczególne etapy na drodze do pięknego uśmiechu. Twórcą DSD jest brazylijski stomatolog Christian Coachman. Jego głównym celem było skoordynowanie pracy różnych specjalistów – stomatologów, ortodontów i protetyków, aby usprawnić ich współpracę i przynieść jak najlepsze efekty!

  Etapy projektowania uśmiechu DSD

  Proces leczenia z wykorzystaniem DSD przebiega znacznie sprawniej, niż w przypadku standardowej terapii stomatologicznej. Według stosujących tę metodę specjalistów ze Smile Design Clinic w Warszawie, można go podzielić na kilka etapów:

  1. Pierwsza, trwająca ok. 30-45 minut konsultacja pozwala lekarzom zapoznać się z danym przypadkiem i poznać oczekiwania pacjenta.
  2. Na konsultacji, wykonuje się wówczas serię zdjęć uzębienia, wykorzystywanych potem do cyfrowego projektowania uśmiechu.
  3. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, aby dowiedzieć się na jakim efekcie mu zależy oraz jaką ma osobowość.
  4. Wykorzystując cyfrowe narzędzie, lekarz dokonuje dokładnej analizy uzębienia – stanu szkliwa, rozmiaru przerw między zębami, ułożenia zębów i wielu innych czynników składających się na idealny uśmiech. Po odpowiedniej obróbce w programie DSD, pacjent może zobaczyć na ekranie swoją twarz z nowym, idealnym uśmiechem. Plan leczenia można poddawać modyfikacjom, tak by pacjent całkowicie zaakceptował oczekiwany efekt końcowy.
  5. Specjaliści opracowują plan leczenia i model uzębienia, który trafia następnie do pracowni protetycznej.
  6. Protetycy przygotowują idealnie dopasowany wzór uśmiechu, który można zwyczajnie przymierzyć!
  7. W wyniku leczenia, pacjent uzyskuje wymarzony uśmiech idealnie dopasowany do jego twarzy i oczekiwań.

  Zalety cyfrowego projektowania uśmiechu

  • Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z technologii DSD. Digital Smile Design oferuje bowiem możliwości, które wcześniej były dla pacjentów i lekarzy niedostępne. Wynika to z wielu zalet tej metody:
  • Pacjent otrzymuje precyzyjny plan leczenia, który pozwala spokojnie zaplanować wizyty i rozłożyć w czasie koszty.
  • Rezultat leczenia jest znany jeszcze przed jego rozpoczęciem.
  • Dzięki koordynacji pracy różnych specjalistów, leczenie przebiega szybko i bezproblemowo.
  • Pacjent ma realny wpływ na przyszły wygląd jego uśmiechu.
  • DSD umożliwia osiągniecie zarówno tzw. hollywood smile, jak i bardziej naturalnego uśmiechu.
  • W procesie projektowania uwzględniane są indywidualne cechy osobowości pacjenta i jego anatomii, takie jak rysy twarzy czy rozmiar ust.

  Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat cyfrowego projektowania uśmiechu? Umów się na wizytę w:

  Smile Design Clinic w Warszawie!

  Attachment
  • digital smile

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.