Przezroczyste nakładki na zęby | Smile Design Clinic Warszawa

  Nakładkowe leczenie ortodontyczne to obecnie najnowocześniejsza metoda korekcji uzębienia. Innowacyjna droga uzyskania równych, pięknych zębów jest bardzo dobrze oceniana zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów. Głównie dlatego, że nakładki na zęby są niezwykle komfortowe oraz dyskretne. Te specjalne szyny, wykonane z delikatnych tworzyw sztucznych, są perfekcyjnie dostosowane do indywidualnych potrzeb osoby leczonej, ponieważ przygotowuje się je na miarę. Jeśli więc chcesz pozbyć się wady zgryzu i wyrównać swoje zęby, a zależy Ci na praktycznie niewidocznym leczeniu ortodontycznym, nakładki na zęby z pewnością są tym, czego szukasz!

  Nakładki na zęby – wygodny system leczenia

  Ogromną zaletą, jaką niewątpliwie posiadają nakładki na zęby, jest wygoda w ich noszeniu. Są dopasowane do uzębienia tak, że nie powodują nadmiernego nacisku. Przezroczyste szyny wykonuje się ze specjalnych tworzyw sztucznych, na podstawie wcześniej pobranych wycisków. Dzięki temu korekcja uzębienia zarówno w dzień, jak i w nocy jest praktycznie bezbolesna. Nakładki na zęby są przezroczyste, co zapewnia wysoki poziom dyskrecji i swobody podczas całego okresu leczenia. W Smile Design Clinic posiadamy kilka rodzajów nakładek: Invisalign i Clear Aligner. Ortodonta z pewnością udzieli Ci szczegółowych informacji o każdych z osobna.

  Wymarzony uśmiech bez wyrzeczeń

  Korekcja uzębienia nie musi być związana z wyrzeczeniami, takimi jak niemożność jedzenia twardych czy przylegających do zębów pokarmów, jak na przykład cukierki. Nakładki na zęby typu Invisalign czy Clear Aligner, można zdjąć do jedzenia oraz czyszczenia jamy ustnej. Możesz więc w trakcie leczenia jeść wszystko, na co tylko masz ochotę! Podczas jedzenia i picia oraz w przypadku mycia zębów można wyjmować alignery, co jest niewątpliwie ich dużą zaletą. Dopuszczalne jest to także w sytuacji ważnego spotkania czy wystąpienia.

  Nowoczesna formuła drogą do fenomenalnego uśmiechu

  Innowacyjne nakładki na zęby to interesująca alternatywa wobec takich rozwiązań, jak tradycyjny aparat ortodontyczny, którego nie można zdejmować przez cały okres leczenia. Alignery za sprawą możliwości ich wyjmowania w każdym momencie dnia i nocy sprawiają, że pacjenci czują się bardziej pewni siebie. Ponadto, nakładki na zęby przyczyniają się również do szybszej, nieinwazyjnej korekcji uzębienia, bez ryzyka jego zniszczenia.

  Pozytywne skutki leczenia ortodontycznego i faza retencji

  Proces leczenia ortodontycznego trwa około 12-18 miesięcy i jest uzależniony od rodzaju wady zgryzu oraz wieku pacjenta. To metoda, którą stosujemy w Smile Design Clinic zarówno u bardzo młodych osób, jak i tych bardziej dojrzałych. Nakładki na zęby są przeznaczone praktycznie dla wszystkich, którzy chcą, żeby ich uzębienie było idealne. Jeśli zdecydujesz się na tego rodzaju drogę, prowadzącą do korekcji uśmiechu, pamiętaj, że kolejnym etapem doskonalenia uzębienia jest retencja, mająca na celu stabilizację zębów w nowej pozycji. Retainer nosi się początkowo około 16 godzin dziennie, a później już tylko na noc. To bardzo ważny etap korekcji uzębienia, który decyduje o utrwaleniu efektów końcowych. Co istotne, retainer jest bardzo wygodny w użyciu, dzięki czemu faza retencyjna przebiega w komfortowych warunkach. Długość okresu retencji zależy od stopnia zaawansowania niedoskonałości uzębienia. Jeśli zgrzytasz zębami w nocy, warto po leczeniu nosić również szynę relaksacyjną.

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – sprawdź ofertę i umów się na wizytę. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • nakladki na zeby - warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.