Nakładki na zęby - ortodoncja | Smile Design Clinic Warszawa

  Gorące, letnie dni z pewnością wpływają pozytywnie na nasz nastrój. Dobra pogoda i wakacyjna aura sprawiają, że chcemy coś zmienić w swoim życiu. Kiedy odpoczywamy, ładują się nasze akumulatory energii do działania. Wbrew pozorom takie zatrzymanie nie rozleniwia nas, a motywuje do bardziej efektywnej pracy nad sobą w dalszym okresie. Warto więc w tym czasie zastanowić się nad poprawą prezencji uzębienia i skupić się na realizacji wymarzonego celu. Jeśli masz nierówne zęby, wadę zgryzu i chcesz doprowadzić do trwałej naprawy tej sytuacji, skorzystaj z najnowszego sposobu korekcji uzębienia, jakim są nakładki na zęby. To innowacyjne rozwiązanie posiada szereg atutów, które zasługują na bliższe zainteresowanie i zastosowanie.

  Nakładki na zęby – innowacyjny sposób na korekcję uzębienia

  Leczenie ortodontyczne do niedawna kojarzyło się wyłącznie z siermiężnymi, metalowymi łukami na zębach. Obecnie istnieje jednak szereg nowoczesnych środków, prowadzących do korekcji uzębienia. Już sam aparat ortodontyczny może być nie tylko metalowy, lecz także porcelanowy i kryształowy, co sprawia, że poprzez przezroczystą lub białą barwę jest również mniej widoczny. Natomiast najnowszą metodą na korekcję uzębienia są nakładki na zęby, wykonane z delikatnych tworzyw sztucznych, które można wyjmować do jedzenia i czyszczenia zębów. To innowacyjna propozycja dla osób, które cenią sobie dyskrecję oraz komfort, ponieważ nakładki na zęby są przezroczyste. Leczenie trwa od około 12 do 18 miesięcy, w zależności od rodzaju wady i wieku pacjenta. Skuteczną korekcję można przeprowadzić w każdym okresie życia, zarówno młodym, jak i dojrzałym. W Smile Design Clinic używamy urządzenia AcceleDent, które poprzez mikrowibracje przyspiesza leczenie ortodontyczne nawet o pięćdziesiąt procent!

  Jakie zalety mają nakładki na zęby typu Orthocaps, Invisalign, Clear Aligner?

  Nakładki na zęby, takie jak Orthocaps, Invisalign czy Clear Aligner, są przezroczyste, co zapewnia dyskrecję w ich noszeniu. Na co dzień są praktycznie niewidoczne, dzięki czemu zwiększa się komfort leczenia. Ponadto, niewątpliwą ich zaletą jest fakt, że można je zdjąć w dowolnym momencie, do spożywania posiłków i czyszczenia zębów. Nakładki na zęby umożliwiają więc odpowiednią higienę jamy ustnej, co zmniejsza ryzyko próchnicy oraz ewentualnych przeciążeń zębów w trakcie całego procesu leczenia.

  Aparat Incognito – mistrzostwo w dyskrecji leczenia ortodontycznego

  Na uwagę zasługuje również aparat lingwalny Incognito, który umieszcza się po wewnętrznej stronie zębów. Tego rodzaju leczenie jest dedykowane wszystkim tym, którym zależy na walorach estetycznych oraz braku widoczności. Aparat językowy Incognito wykonany jest ze stopu złota, a jego zamki są płaskie, dzięki czemu noszenie go nie przeszkadza w codziennej higienie jamy ustnej. Niewątpliwą zaletą jest praktycznie całkowita dyskrecja w leczeniu, co odpowiada potrzebom nawet najbardziej wymagających pacjentów.

  Leczenie ortodontyczne – co dalej?

  Kolejnym, równie ważnym etapem leczenia, po zastosowaniu korekcji uzębienia, zarówno w postaci takich metod, jak aparat ortodontyczny czy nakładki na zęby, jest zabezpieczenie zębów przed nawrotem wady. Noszenie aparatu retencyjnego, czyli retainera odbywa się już tylko w nocy, trwa od trzech do pięciu lat, a czasem może też być konieczne dożywotnio, w zależności od rodzaju wady oraz wieku pacjenta.

  Wakacje – idealny okres zadbania o siebie

  Chcesz spędzić urlop naprawdę produktywnie i owocnie? Pomyśl więc o leczeniu ortodontycznym, które będzie przyjemne, tak jak wakacje. Tradycyjny aparat ortodontyczny, czyli nakładki na zęby, pomogą Ci w walce z niedoskonałościami uzębienia w komfortowy sposób! W Smile Design Clinic uzyskasz też szybką pomoc i poradę w zakresie leczenia stomatologicznego.

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – poznaj naszą ofertę zabiegów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej: 

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • nakladkinazeby - warszawa
  • aparat na zeby - cena

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.