Wady zgryzu - aparat na zęby | Smile Design Clinic Warszawa

  Wady zgryzu nie są problemem wyłącznie estetycznym. Niestety, jak alarmują nasi specjaliści, nieprawidłowy zgryz może również prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Warto więc podjąć skuteczne leczenie ortodontyczne, które im zapobiegnie. Masz wadę zgryzu i zastanawiasz się, kiedy rozpocząć korekcję uzębienia? Niezależnie od wieku zawsze dobrze to zrobić. Piękne i zdrowe zęby – to możesz zyskać. A jakie jest ryzyko w przypadku zaniedbania wady zgryzu?

  Wada zgryzu – czym jest i skąd się bierze?

  Wada zgryzu to nieprawidłowa budowa szczęk, która przyczynia się do zaburzenia czynności jamy ustnej. Powody powstawania tego defektu mogą być bardzo różne – począwszy od czynników genetycznych, poprzez poród kleszczowy, nieprawidłowe układanie dziecka do snu, oddychanie przez usta, aż po złe nawyki, takie jak na przykład ssanie kciuka, gryzienie przyborów do pisania czy zgrzytanie zębami.

  Nieleczone wady zgryzu – na jakie problemy zdrowotne mają wpływ?

  Niestety, nieleczone wady zgryzu powodują nie tylko pogorszenie wyglądu zębów czy twarzy, lecz także zaburzenia mowy, kruszenie oraz łamanie uzębienia, zaburzenia układu pokarmowego, a nawet bóle głowy i kręgosłupa. Ponadto, przykrymi konsekwencjami krzywego zgryzu jest także dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego, zniekształcenia mowy, takie jak na przykład seplenienie. Zaniedbane wady zgryzu przyczyniają się też do nadmiernej ścieralności zębów, rozwoju próchnicy oraz chorób przyzębia. Warto więc podjąć leczenie ortodontyczne, które nie tylko pozwala na ochronę przed innymi schorzeniami, lecz także pozwala cieszyć się perfekcyjnym uśmiechem, bez konieczności ukrywania uzębienia podczas rozmów czy śmiania się. Od czego zacząć? Wystarczy wizyta u ortodonty w naszej klinice. Doświadczony lekarz z pewnością pomoże Ci w doborze odpowiedniej i dogodnej formy korekcji uzębienia!

  Wady zgryzu – rodzaje leczenia ortodontycznego

  Obecnie ortodoncja dysponuje wieloma rodzajami leczenia ortodontycznego wad zgryzu. Oferta naszej kliniki w tym względzie jest niezwykle szeroka i urozmaicona. I tak, tradycyjny aparat na zęby metalowy może być stały lub ruchomy. Te pierwsze, czyli stałe, przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, natomiast ruchome stosujemy głównie u małych dzieci. Istnieją różne odmiany aparatów ortodontycznych stałych. Mamy więc niewidoczne aparaty lingwalne, takie jak Incognito, których zamki przykleja się po wewnętrznej stronie zębów, a także aparaty kosmetyczne z kryształowymi lub ceramicznymi i dyskretnymi zamkami. Innowacyjnym rozwiązaniem, które efektywnie służy korekcji uzębienia, są natomiast przezroczyste nakładki na zęby typu orthocaps. Ich zaletą jest możliwość wyjmowania w dowolnym momencie, bez utraty jakości leczenia. Można więc wyjmować je do jedzenia, picia oraz czyszczenia jamy ustnej. Dzięki temu nie trzeba rezygnować chociażby ze spożywania ulubionych produktów spożywczych.

  Czy istnieją ograniczenia wiekowe w leczeniu wad zgryzu?

  W przypadku leczenia wad zgryzu oraz krzywych zębów nie istnieją ograniczenia wiekowe. Można i należy poddać się korekcji uzębienia w każdym wieku. Jeśli więc borykasz się z problemem nieprawidłowego zgryzu, doskonałym rozwiązaniem będzie założenie aparatu na zęby! Nowoczesny aparat ortodontyczny może być praktycznie niewidoczny dla innych, a terapia minie Ci szybciej niż myślisz!

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – masz wadę zgryzu? Skontaktuj się z naszą kliniką i umów się na wizytę u ortodonty! Doświadczony specjalista doradzi Ci, w jaki sposób możesz przeprowadzić leczenie, prowadzące do uzyskania spektakularnych efektów!

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • korekcja zgryzu

  © Smile Design Clinic