Nowoczesny system CEREC | Smile Design Clinic Warszawa

  Ubytki lub braki w uzębieniu tak naprawdę mogą przytrafić się każdemu. Oczywiście, właściwa i systematyczna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym minimalizują ryzyko wystąpienia tak poważnych problemów. Jednak, jeśli z jakichś przyczyn twój uśmiech nie jest doskonały, bo ma widoczne braki, to już nie musisz przejmować się długotrwałym leczeniem protetycznym – dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu CEREC odbudowa protetyczna zostanie wykonana i założona w czasie jednej (i to krótkiej) wizyty u stomatologa.

  Bez wycisków, prześwietleń rentgenowskich i wypełnień tymczasowych

  Być może odbudowa protetyczna kojarzy ci się wyłącznie z protezami zębowymi, które najczęściej noszą osoby w podeszłym wieku. Tak naprawdę istnieją różne sposoby na wypełnienie braków w jamie ustnej, jednak oczywiście wszystko zależy od indywidualnego przypadku każdego pacjenta. Niemniej zęby, które mają ubytki lub brakuje im korony, np. po leczeniu kanałowym, a może są nieestetyczne, można z powodzeniem doprowadzić do normalnego stanu, ale to nie wszystko.

  System CEREC umożliwia projektowanie protetyczne 3D z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Co to oznacza? Wyobraź sobie, że czeka cię bardzo ważne wydarzenie: ślub, egzamin, rozmowa o pracę itd. Chodzi o sytuację, w której chcesz wyglądać i czuć się dobrze, a piękny oraz zdrowy uśmiech może ci znacząco pomóc podnieść pewność siebie, a dodatkowo korzystnie wpłynąć na otoczenie. Odpowiedzią na takie potrzeby jest właśnie system CEREC, dzięki któremu wykonasz wszystkie niezbędne kroki, których zwieńczeniem jest piękny uśmiech, w czasie jednej wizyty. Specjalna kamera 3D skanuje twój ząb – nie musisz wykonywać wycisków (nie jest to najprzyjemniejsze doznanie), a skany pojawiają się na ekranie komputera niemal od razu – koniec z oczekiwaniem na opracowanie wycisków przez specjalnego technika. Nie bój się skanowania, bo jest całkowicie bezbolesne. Następny krok to projektowanie wypełnienia ubytku. Jego główną zaletą jest fakt, że możesz w nim uczestniczyć i oglądać propozycję lekarza na ekranie. Dzięki temu powstały ,,produkt’’ będzie zgodny z twoimi oczekiwaniami, a jednocześnie odpowiednio dopasowany – chodzi tu głównie o kształt i kolor. Nareszcie masz szansę zobaczyć swoje wypełnienie, zanim jeszcze powstanie! W takiej sytuacji wyobrażenie sobie efektu końcowego to nic trudnego. Zwieńczeniem pracy systemu CEREC jest wycięcie wypełnienia przez frezarkę (zajmuje to zwykle kilkanaście minut) i zamontowanie go przez dentystę na właściwym miejscu. W taki sposób, w czasie jednej wizyty, wyjdziesz z gabinetu stomatologicznego z nowym, pełnym uśmiechem – szybko i bezboleśnie.

  Co można zrobić za pomocą systemu CEREC?

  Przy pomocy systemu CEREC możesz wykonać wypełnienie pośrednie, które stosuje się do odbudowania zniszczonego zęba (inlay, onlay, overlay), endokorony ceramiczne (odbudowa z zachowaniem własnych tkanek), korony pełnoceramiczne (stosowane najczęściej po leczeniu kanałowym), licówki pełnoceramiczne (przypominają nakładki na zęby, które dają efekt równych i białych zębów).

  Szybkie i bardzo dokładne badania, możliwość ingerowania w projektowanie, a przede wszystkim zakończenie całego procesu na jednej wizycie to powody, dla których warto zapisać się na wizytę w gabinecie Smile Design Clinic w Warszawie. Umów się na konsultację i skorzystaj z możliwości jakie daje system CEREC, a później ciesz się pięknym i pełnym uśmiechem w każdej sytuacji.

  Attachment
  • Nowy uśmiech w Smile Design Clinic

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.