Wybielanie zębów - skuteczne sposoby | Smile Design Clinic

  Białe zęby to znak rozpoznawczy gwiazd i osób publicznych. Śnieżnobiały uśmiech nie tylko wygląda wyjątkowo higienicznie i zdrowo, ale dodaje uroku całej twarzy. Niestety, naturalnie białe zęby to rzadkość wśród osób dorosłych. Aby cieszyć się pięknym, olśniewającym uśmiechem, większośc osób musi korzytsać z róznych metod wybielania zębów. Które z nich są najskuteczniejsze? Czym jest nakładkowe wybielanie zębów? Oto odpowiedzi na te pytania.


  Dlaczego tak trudno zachować białe zęby?

  Zęby, które pojawiają się po utracie mleczaków są białe i estetyczne. Jednak z czasem ulegają przebarwieniom i żółkną. U niektórych proces ten przebiega bardzo szybko, a inni zachowują biel uśmiechu na dłużej. Jednak naturalnie białe zęby u osoby dorosłej należą do bardzo rzadkich przypadków. Dlaczego tak się dzieje? Czasami źródłem przebarwień  jest niedorozwój lub brak szkliwa. Jednak w większości przypadków zęby żółkną w wyniku czynników wtórnych, takich jak:

  • brak odpowiedniej higieny jamy ustnej,
  • barwniki zawarte w pożywieniu,
  • terapia antybiotykowa,
  • chemioterapia,
  • nieprawidłowe wypełnienia zębów,
  • próchnica,
  • obumarcie miazgi zębowej.

  Wybielanie zębów – jaką metodę wybrać?

  Zwykle rozważając wybielanie zębów, zastanawiamy się czy przeprowadzić zabieg gabinecie dentystycznym czy wykorzystać ogólnodostępne środki i preparaty. Oba sposoby mogą przynieść zadowalające rezultaty, ale należy pamiętać że tylko wysoka zawartość substancji wybielającej może przynieść długotrwały efekt w postaci białych zębów. Pasty wybielające zęby i popularne paski mogą pomóc tylko na krótki czas. Udając się do stomatologa, mamy gwarancję, że dobierze nam najlepszą metodę wybielania zębów dostosowaną do rodzaju szkliwa i stopnia przebarwień. Coraz więcej gabinetów stomatologicznych wykorzystuje do wybielania profesjonalna nakładki na zęby, wyposażone w silne, ale bezpieczne dla szkliwa preparaty wybielające.

  Jak wybielić zęby? Sprawdzone metody

  Wybielanie nakładkowe cieszy się zaufaniem stomatologów ze względu na szybkie efekty i wysoki stopień bezpieczeństwa dla szkliwa. Według naszych specjalistów ze Smile Design Clinic w Warszawie, może być stosowane nawet u osób z cienkim i wrażliwy szkliwem. Na pełen efekty tej metody należy czekać około 14 dni. Dla osób, które chcą od razu cieszyć się bielą zębów, lepszym sposobem będzie skorzystanie z preparatów wybielających o natychmiastowym działaniu. Według opinii pacjentów, do najskuteczniejszych preparatów używanych do wybielania zębów należą:

  • Nite White – jest to żel, którym wypełnia się przezroczyste nakładki na zęby. Każda z nich jest indywidualnie dobrana do kształtu uzębienia, ponieważ są tworzone na podstawie wycisku pobranego od pacjenta przez stomatologa. Nakładki z preparatem Nite White zakłada się na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia przez około dwa tygodnie. Tyle czasu wystarczy, żeby osiągnąć wymarzoną biel zębów. Aby wzmocnić efekt wybielania, zaleca się stosowanie w tym czasie tzw. białej diety, a więc unikania napojów i pokarmów o działaniu silnie barwiącym szkliwo (np. wino, kawa, jagody, wiśnie, żurawina).
  • Opalescence – ten preparat służy do wybielania  przeprowadzanego w całości w gabinecie stomatologa. Stomatolog pokrywa zęby specjalną warstwą zabezpieczającą, a następnie rozprowadza na nich żel Opalescence. Po kilku lub kilkunastu minutach, żel zostaje usunięty za pomocą ssaka stomatologicznego. Efekty zabiegu są widoczne natychmiastowo.

  Poszukujesz idealnej dla siebie metody wybielania zębów? Skontaktuj się ze

  Smile Design Clinic w Warszawie!

  Attachment
  • wybielanie zebow2 (2)

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.