Zabiegi higieniczne zębów w Warszawie I Smile Design Clinic

  Sprawne przeżuwanie pokarmów, czy uśmiechanie się, nie byłoby możliwe przy słabych i uszkodzonych zębach. Piękny uśmiech to nie tylko kwestia wybielonych i prostych zębów, ale przede wszystkim – zdrowych i zadbanych. Oprócz właściwej diety i szczotkowania, wskazana jest też wizyta w gabinecie stomatologicznym, w celu kontroli i wykonania zabiegów higienicznych, które przywrócą zębom zdrowy i estetyczny wygląd. Skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja to czynności, które można wykonać podczas jednorazowej wizyty.

  Kiedy do stomatologa?

  Każdy z nas stara się dbać o higienę jamy ustnej. Odbywa się to z różnym skutkiem, gdyż zapominamy o systematycznym czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych przy użyciu nici dentystycznych, a szczotkowanie ich nie zawsze pozwala nam dotrzeć do każdej szczeliny. Do tego dochodzą niewłaściwe praktyki i milion innych spraw na głowie, które nie pozwalają nam w pełni skupić się na zdrowiu i estetycznym wyglądzie naszych zębów. W tej sytuacji powinniśmy przynajmniej raz w roku odwiedzić higienistkę stomatologiczną. W ten sposób nie tylko kontrolujemy stan naszych zębów, ale też dowiemy się jak prawidłowo je czyścić, nie uszkadzając szkliwa i dziąseł. Higienistka na podstawie obserwacji stanu jamy ustnej pacjenta, dobierze odpowiedni zabieg lub kilka zabiegów, które pozwolą nam cieszyć się zdrowymi i ładnie wyglądającymi zębami.

  Czym jest skaling?

  Na powierzchni naszych zębów w skutek spożywania różnorodnych posiłków i płynów pojawiają się przebarwienia i kamień. Czasem używanie szczoteczki do zębów lub nici dentystycznych nie wystarczy. W takiej sytuacji warto skorzystać z zabiegu określanego mianem skalingu – to sposób na usunięcie kamienia nazębnego, przy użyciu specjalnego urządzenia, emitującego drgania o dużej częstotliwości. Wibracje skalera stomatologicznego, bo tak nazywa się to urządzenie, są przenoszone na zęby pacjenta. Drgania powodują pękanie kamienia i jego usunięcie. Jednym z miejsc, gdzie można poddać się tej procedurze jest Smile Design Clinic w Warszawie.

  Piaskowanie i polerowanie zębów

  Choć wielu z nas zamiennie używa terminów „skaling” i „piaskowanie” to nie jest to samo, choć celem obu tych zabiegów jest usunięcie kamienia nazębnego. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu i polega na polerowaniu zębów pacjenta za pomocą specjalnego, często smakowego piasku, pod dużym ciśnieniem, co pozwala usunąć osad i przebarwienia. Aby ochronić nasze zęby przed ponownym osadzeniem się na ich powierzchni kamienia, warto je wypolerować.

  Zalety fluoryzacji

  Fluoryzacja jest zabiegiem, polegającym na lakierowaniu powierzchni oczyszczonych zębów fluorem. Po kilku minutach od nałożenia preparatu, jony fluorkowe zaczynają przenikać przez szkliwo i wchodzą w reakcję z wapniem obecnym w kościach. Dzięki zabiegowi fluoryzacji zęby stają się odporne na działanie kwasów i są zabezpieczone przed rozwojem próchnicy. Zaletą fluoryzacji jest zahamowanie demineralizacji zębów, objawiającej się osłabieniem tkanki twardej zębów. Fluoryzacja przynosi ulgę także osobom cierpiącym na nadwrażliwość zębów.

  Attachment
  • stomatolog
  • stomatolog

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.