Stomatologia estetyczna w Smile Design Clinic | Warszawa

  Piękny, śnieżnobiały uśmiech to wyjątkowy atut, który doda Pannie Młodej uroku i elegancji. Warto podkreślić naturalne elementy urody i zadbać o promienny, nieskazitelny wygląd w tym ważnym dniu.  Z pomocą zabiegów stomatologii estetycznej możemy sprawić, by nasze zęby były piękne jak nigdy dotąd!

  Piękny uśmiech dzięki stomatologii estetycznej

  W celu olśniewającej metamorfozy naszego uśmiechu skorzystać możemy z kilku opcji. Wśród możliwości oferowanych przez stomatologię estetyczną znajdują się między innymi metody wybielania, profesjonalne oczyszczanie bądź wybór licówek czy też nadbudowy zębów. Decyzja co do wybranego zabiegu powinna być dostosowana do indywidualnych preferencji pacjenta i skonsultowana z lekarzem stomatologiem.

  Sposób na bielsze zęby – wybielanie nakładkowe

  Jako metodę wybielania zębów w stomatologii estetycznej często stosuje się nakładki Nite-White. Nakładki te tworzone są z pobranych wcześniej wycisków od pacjenta i uaktywniają działanie wybielające poprzez ich aplikację bezpośrednio na zęby. Nite-White stosuje się w warunkach domowych – wybielające nakładki nałożone są przez pacjenta samodzielnie na noc. Metoda nie powoduje demineralizacji oraz rozmiękczenia szkliwa, dlatego jest całkowicie łagodna dla zębów i dziąseł. Jest to więc bezpieczny i wygodny sposób na rozjaśnienie naszych zębów.

  Licówki kompozytowe

  Licówki mają postać cienkich płytek, mocowanych po wargowej stronie zębów. Są to wyroby porcelanowe, wykonane z największą precyzją i dbałością o naturalność końcowego efektu. Jeżeli decydujemy się na założenie licówek kompozytowych, terapię musimy rozpocząć od gruntownego wyleczenia wszystkich zębów w jamie ustnej. Koniecznych jest także kilka wizyt, podczas których zostaną pobrane wyciski, a stomatolog wykona wizualizację i zatwierdzi wyniki. Istnieje wiele rodzajów licówek . Kompozytowe charakteryzują się wykorzystaniem różnych materiałów o wielu właściwościach. Są to wyroby trwałe, wytrzymałe i odporne na urazy.

  Nadbudowa zębów

  Gdy prawidłowe funkcjonowanie zęba w zgryzie jest zaburzone z powodu uszkodzonej tkanki lub nieodpowiedniego kształtu, warto zastosować odbudowę stomatologiczną. W zależności od problemu pacjenta lekarz stomatolog ustala odpowiedni schemat i cel terapii. Dzięki zabiegowi możemy uniknąć usunięcia bardzo uszkodzonego zęba. Odbudowa zniszczonych tkanek umożliwia prawidłowe funkcjonowanie zęba w zgryzie, a także przywraca mu odpowiedni kształt i kolor.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.