Acceledent w ortodoncji - Warszawa I Smile Design Clinic

  Większość z nas na pewno kojarzy serial pt. “Brzydula”. Jest to opowieść o brzydkim kaczątku, które stopniowo zamienia się w stylową, pewną siebie kobietę. Główna bohaterka nosi na zębach metalowy aparat, co nie dodaje jej uroku. Element ten jest mocno przejaskrawiony, nie mniej pokazuje nasz stosunek do pewnych spraw – pragniemy wyglądać i czuć się atrakcyjnie. Dobry wygląd, choć wierzymy i w siłę charakteru, ułatwia nam życie, pomaga w znalezieniu pracy, nawiązywaniu relacji, a do tego jest gwarancją odwzajemnionego uśmiechu. O ileż szybciej serialowa postać pozbyłaby się metalowego rusztowania z powierzchni zębów, gdyby tylko wiedziała o istnieniu aparatu przyspieszającego leczenie ortodontyczne Acceledent?

  Wady zgryzu. Skąd to się bierze?

  Wadą zgryzu jest nieprawidłowe ustawienie zębów w łuku. W wyniku złego zgryzu może dojść do ścierania się powierzchni zębów, ich nachodzenia na siebie, rozwoju próchnicy. Stłoczone zęby utrudniają lub wręcz uniemożliwiają ich dokładne wyczyszczenie za pomocą szczoteczki do zębów lub przy użyciu nici dentystycznych.

  Wśród najważniejszych przyczyn wad zgryzu znajdują się:

  • czynniki genetyczne,
  • nieprawidłowe połykanie śliny (mięsień języka wypycha zęby, powodując ich skrzywienie),
  • niewłaściwa dieta,
  • próchnica,
  • choroby zębów,
  • niewłaściwe nawyki (ssanie palca, smoczka, podpieranie brody rękami),
  • bruksizm (zgrzytanie zębami).

  W przypadku skrzywionych zębów decydujemy się na leczenie ortodontyczne, które skutecznie wyprostuje zęby. Ta forma leczenia wymaga od pacjentów cierpliwości i wyrzeczeń, ale dobra wiadomość jest taka, że proces ten można przyspieszyć. W jaki sposób?

  Aparat Acceledent

  Acceledent to urządzenie stosowane w gabinetach ortodontycznych, a jego zadaniem jest przyspieszenie procesu leczenia aparatem stałym. Aparat Acceledent wytwarza wibracje, które są przenoszone na zęby podczas ich zaciskania na ustniku. Lekkie wibracje wprawiają w ruch zęby wskutek pobudzenia cząsteczek kości. Wystarczy stosować urządzenie z wibrującym ustnikiem codziennie przez 20 minut, aby przyspieszyć leczenie ortodontyczne nawet o 50%! Acceledent jest wykorzystywany m.in. w klinice Smile Design Clinic w Warszawie.

  Budowa Acceledent

  Urządzenie zbudowane jest z następujących elementów.

  • Aktywator – źródło generowanych wibracji, które są przekazywane zębom.
  • Zagryzacz – część, którą można odłączyć od aparatu, co ułatwia jej czyszczenie. Jej rozmiary zapewniają swobodne i komfortowe korzystanie przez pacjenta.
  • Ładowarka – zasilanie aparatu Acceledent (generatora).
  • Osłonka podróżna – umożliwia przechowywanie i transport całego urządzenia.

  Jakie są korzyści ze stosowania aparatu Acceledent?

  Włączenie nowoczesnego aparatu Acceledent do leczenia ortodontycznego zdecydowanie skróci czas prostowania zębów, przy czym stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia aparatami stałymi i alignerami. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu nie tylko ograniczymy ryzyko zachorowania na choroby przyzębia i próchnicę, ale też szybciej zdejmiemy stały aparat. Aparat nie wymaga od nas specjalnych wyrzeczeń, a mając go w ustach możemy wykonywać szereg innych czynności – zapewniają specjaliści ze Smile Design Clinic.

  Attachment
  • acceledent

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.