Piezochirurgia w klinice Smile Design Clinic | Warszawa

  Jeżeli przeszkadza Ci widoczna szpara między zębami lub krzywy zgryz, ta bezpieczna i szybka metoda jest przeznaczona dla takich osób jak Ty. Wszelkie wady uzębienia znikną, a Ty uśmiechniesz się szeroko. Dowiedz się na czym polega innowacyjny zabieg piezochirurgii.

  Wady zgryzu – przyczyny powstawania

  Krzywy zgryz może być wadą genetyczną lub skutkiem różnych przyzwyczajeń, które niekorzystnie wpływają na stan uzębienia, np. gryzienie długopisu czy ssanie palca w dzieciństwie. Proste zęby wpływają na samopoczucie i opinię o nas samych – dzięki ładnemu uśmiechowi czujemy się po prostu lepiej i jesteśmy pozytywnie postrzegani przez otoczenie. Krzywy zgryz jednak nie jest tylko problemem natury estetycznej. Ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy kompletnie ignorując tę przypadłość. Proste zęby łatwiej się czyści, co zapobiega powstawania próchnicy. Zęby nie ocierają się o siebie więc szkliwo się nie niszczy. Gryząc i przeżuwając pokarmy w nieprawidłowy sposób zaburzamy układ pokarmowy. Nierówny zgryz może powodować przewlekłe bóle głowy, dlatego leczenie tej przypadłości jest ogromnie ważne.

  Aparaty ortodontyczne – jedna z metod leczenia wad zgryzu

  Aparaty ortodontyczne dzielimy na aparaty ruchome oraz aparaty stałe. Te ruchome w większości przypadków proponuje się dzieciom, gdyż posiadają one zęby mleczne lub mieszane. Dziecko powinno nosić aparat kilkanaście godzin w ciągu doby, co może poprawić niewielki problem w zakresie wad zgryzu. Prostowanie uzębienia odbywa się za pomocą aparatu ortodontycznego, który poprawi nawet największą wadę zgryzu, jak np. wysunięcie żuchwy.

  Piezochirurgia – szybsze i skuteczniejsze leczenie wad zgryzu?

  Piezochirurgia to innowacyjna technika stosowana w stomatologii estetycznej. Zabieg jest o wiele bardziej precyzyjny i bezpieczniejszy dla zdrowia pacjenta od wszystkich innych metod wykorzystywanych do tej pory. Jest to zabieg chirurgiczny, podczas którego wykorzystywane jest specjalistyczne urządzenie. Nie uszkadza ono tkanek, a pacjent nie czuje bólu podczas trwania zabiegu – jest on delikatny i mało inwazyjny. Metoda pozwala na usunięcie zębów, wszczepienie implantów oraz pełną odbudowę kości. Fale ultradźwiękowe powodują, że zęby przesuwają się szybciej, dlatego metoda ta jest o wiele szybsza niż tradycyjne aparaty ortodontyczne.

  Stomatologia estetyczna – dla kogo piezochirurgia?

  Leczenie wad zgryzu ultradźwiękiem jest przeznaczone dla osób, które chcą przyspieszyć proces wyrównywania kształtu swojego uzębienia. Nowoczesna piezochirurgia w połączeniu z tradycyjnym aparatem ortodontycznym daje o wiele szybszy i bardziej spektakularny efekt. Zabiegowi mogą poddać się osoby w każdym wieku, gdyż jest on całkowicie bezpieczny.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.