Piezochirurgia Warszawa | Smile Design Clinic, Warszawa

  Pewnie nieraz zastanawiałeś/aś się, czym jest piezochirurgia. To zagadnienie nie tylko dla specjalistów. Warto zapoznać się z tą technologią, jeżeli wkrótce czeka Cię leczenie stomatologiczne lub myślisz o aparacie ortodontycznym albo implantach. Zaletą piezochirurgii jest możliwość wykonywania cięć mikrometrycznych, charakteryzujących się rewelacyjną precyzją i bezpieczeństwem. W dodatku zniszczenia w obrębie tkanek miękkich oraz delikatnych struktur anatomicznych są znacznie mniejsze, a ilość krwi podczas zabiegu zostaje ograniczona do minimum. Piezochirurgia sprawdza się w ortodoncji i implantologii, podczas zabiegów podnoszenia DNA zatoki szczękowej oraz przy usuwaniu nieprawidłowo rosnących lub niewyrżniętych jeszcze zębów. Warto wiedzieć, że terapia tą metodą  przekłada się również na przyśpieszenie procesu regeneracji. Brzmi interesująco? Zatem poznaj walory piezochirurgii.

  Piezochirurgia w służbie ortodoncji

  Zbliża się ważny dzień w Twoim życiu, a Ciebie martwi nieprawidłowy zgryz? Cóż, aparaty stałe przynoszą wyśmienite efekty, ale trzeba dać im czas – przeciętne leczenie za pomocą aparatu stałego trwa około dwóch lat. Nie wpadaj w panikę, właśnie dzięki piezochirurgii lekarz ortodonta może wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom i skrócić czas terapii nawet do kilku miesięcy. Wszystko zależy oczywiście od stopnia wady zgryzu, jednak  zazwyczaj jego korekcja tą metodą trwa od czterech miesięcy do roku. Skutecznym sposobem na znaczące skrócenie procesu leczenia jest wykonanie dekortykacji przyzębia. Zabieg przeprowadzony po założeniu aparatu ortodontycznego polega na niewielkim nacięciu kości korowej wyrostków zębodołowych wzdłuż korzeni zębów. Ponieważ Twój organizm będzię próbował naprawić powstałe uszkodzenie, dojdzie do przyspieszonej regeneracji wewnętrznej kości gąbczastej i tym samym szybszego przesuwania się zębów aż do osiągnięcia pożądanej pozycji. Do najnowocześniejszych technik wykonania dekortykacji przyzębia zaliczany jest obecnie zabieg ultradźwiękową metodą Piezocision. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się urządzenie Piezotome. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a jego inwazyjność jest minimalna. Zainteresuj się, a na pewno nie pożałujesz.

  Zdrowie i piękno – czas na implanty

  Zdecydowałaś/eś się na implanty? Dobrze, zatem piezochirurgia i tutaj pomaga osiągnąć oczekiwany i trwały efekt. Założenie implantu może obejmować zarówno całą jamę ustną, jak i pojedyncze ubytki. Piezochirurgia jest metodą gwarantującą wysoki poziom precyzji zabiegu, a tym samym właściwe usytuowanie implantu. Jeżeli czeka Cię podnoszenie dna zatoki szczękowej, piezochirurgia również okazuje się najskuteczniejszą metodą leczenia.  W przypadku zaniku wyrostka zębodołowego w szczęce minimalizuje ryzyko uszkodzeń błony śluzowej zatoki, która jest niezbędna do prawidłowej stabilizacji wszczepionego implantu.

  Ratunku, trzeba usunąć ząb!

  Nie denerwuj się! Czasem tak się zdarza. Zęby rosną nieprawidłowo, jest ich za dużo lub nie potrafią się wybić, ale piezochirurgia i tu potrafi Ci pomóc. Regulacja częstotliwości pracy urządzenia oraz możliwość wyboru różnych końcówek pozwala dostosować je także do usunięcia problematycznych zębów. Technika piezochirurgiczna stosowana w naszej klinice oparta na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, umożliwia cięcie tkanek twardych przy jednoczesnym oszczędzaniu Twoich delikatnych tkanek miękkich. Piezochirurgia jest unikatową metodą, która zapewni Ci spektakularne korzyści wynikające przede wszystkim z jej dokładności i możliwości oszczędzania tkanek. Ta technologia gwarantuje Ci pełen komfort podczas zabiegu, uniknięcie krwawienia oraz mniejsze obrzęki i minimalny ból po zakończeniu leczenia.

  Szybciej i bez problemu – postaw na piezochirurgię

  Jeżeli wstępnie poznałaś/eś zalety tej technologii, możesz teraz porozmawiać o niej ze specjalistą. Myślisz o terapii ortodontycznej, implantach lub czeka Cię ekstrakcja zęba? Więcej informacji na temat piezochirurgii uzyskasz w naszej klinice stomatologicznej Smile Design Clinic w Warszawie.

  Piezochirugia w Smile Design Clinic – dowiedz się więcej i umów się na wizytę. Zapraszamy do naszej kliniki!

   

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

   

  Attachment
  • klinika stomatologiczna - warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.