Piezochirurgia - leczenie | Smile Design Clinic Warszawa

  Nowoczesne technologie przyczyniają się do poprawy jakości naszego życia. Pomagają nam pokonywać różne trudności, przez co pośrednio wpływają również na nasze samopoczucie. Dzięki innowacyjnym odkryciom naukowców możemy wykonywać też wiele czynności sprawniej. Przykładem takiego rozwiązania jest piezochirurgia, która spowodowała podwyższenie poziomu leczenia, co z powodzeniem wykorzystuje stomatologia, chirurgia szczękowo-twarzowa, ortodoncja, implantologia oraz periodontologia. Na czym polega ta technika i dlaczego jest tak ceniona przez specjalistów?

  Piezochirurgia – na czym polega ta nowoczesna technologia?

  Nowoczesna technologia, jaką jest piezochirurgia, to chirurgia kostna, która polega na mikrometrycznym cięciu tkanek. To wyjątkowo dokładna i zarazem bezpieczna metoda, umożliwiająca wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów bez długotrwałej rekonwalescencji. Błyskawiczne gojenie się możliwe jest dzięki drganiom piezoelektrycznym i dokładności tego wyjątkowego urządzenia.

  Do jakich celów jest wykorzystywana piezochirurgia?

  Aktualnie piezochirurgia uznawana jest za jedno z najnowocześniejszych osiągnięć chirurgii kostnej. Korzysta z niej zarówno stomatologia, jak i ortodoncja, periodontologia oraz chirurgia szczękowo-twarzowa. Jeśli planujesz implanty, w Smile Design Clinic lekarz również może zastosować piezochirurgię do przygotowania dla nich obszaru albo plastyki kości. Tego rodzaju metoda może służyć też do poszerzania wyrostka szczęki, żuchwy, a także podniesienia dna zatoki szczękowej oraz pozyskiwania kości autogennej.

  W jaki sposób piezochirurgia przyspiesza leczenie ortodontyczne?

  Piezochirurgia jest jednym ze środków przyspieszających leczenie ortodontyczne. Ortodoncja posługuje się tą technologią w celu szybszego przesuwania się zębów w nowe miejsce. W przypadku, gdy nosisz aparat ortodontyczny lub nakładki na zęby, możesz za sprawą zabiegu Piezocision skrócić korekcję uzębienia nawet o pięćdziesiąt procent! W Smile Design Clinic przeprowadzamy tego rodzaju dyskretne nacięcie kości szczęki za pomocą urządzenia Piezotome. W ten sposób następuje intensywna przemiana kości gąbczastej wyrostka zębodołowego, co sprzyja usprawnieniu przesuwania się zębów do właściwego położenia.

  Jakie są inne metody na skrócenie korekcji uzębienia?

  Piezochirurgia to nie jedyna droga do skrócenia okresu korekcji uzębienia. Osobom, które noszą aparat ortodontyczny lub nakładki na zęby, polecane jest również zastosowanie urządzenia AcceleDent. Nowoczesny system wprowadza zęby oraz otaczające je kości w mikrowibracje, które przyczyniają się do szybszego przemieszczania się uzębienia. Dzięki temu leczenie może być skrócone o 38-50 procent. AcceleDent to więc bezpieczny i łatwy w obsłudze sposób na proste zęby bez wady zgryzu, który odbywa się w ekspresowym tempie.

  Bezpieczeństwo i komfort dzięki piezochirurgii

  Wielu stomatologów, zarówno w Polsce, jak i za granicą, korzysta z piezochirurgii, żeby usprawnić proces leczenia oraz gojenia się obszaru zabiegowego. Metoda ta jest bardzo komfortowa dla pacjentów i zarazem niesłychanie bezpieczna. Ułatwia wybiórcze cięcie kości, dzięki czemu ogranicza ryzyko uszkodzenia otaczających tkanek miękkich. Jej niewątpliwą zaletą jest precyzja, dzięki czemu zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, szczękowo-twarzowej, implantologii i periodontologii są niezwykle dokładne.

  Chirurgia stomatologiczna w Smile Design Clinic – sprawdź ofertę i umów się na wizytę. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

   

  Attachment
  • system acceledent - cena

  © Smile Design Clinic