Nadwrażliwe zęby | Smile Design Clinic Warszawa

  Znasz to uczucie, gdy jedząc loda, czujesz przeszywający na wskroś ból? Albo gdy sięgasz po gorącą kawę lub delektujesz się wyjątkowo kwaśną potrawą? Krótkotrwały, ostry, wyjątkowo nieprzyjemny. Ból przy nadwrażliwości zębów. Zdarza się, że występuje także, gdy szczotkujemy zęby, używając nieodpowiedniej pasty. Nie dość, że boli to jeszcze odbiera przyjemność z jedzenia i picia! Jak radzić sobie z nadwrażliwymi zębami? Jak o nie dbać, ale przede wszystkim, co zrobić, żeby przestały dokuczać? Sposobów na rozprawienie się z nadwrażliwymi zębami jest naprawdę sporo.

  Skąd biorą się nadwrażliwe zęby?

  Przyczyną powstawania zjawiska nadwrażliwych zębów może być chociażby niewłaściwa higiena, ale także nieodpowiednia dieta, paradontoza czy wady zgryzu. Mechanizm powstawania nadwrażliwości zębów jest prosty. Na skutek wymienionych czynników dochodzi do starcia zębiny lub dziąsła, co powoduje odsłonięcie silnie unerwionych kanalików. Wystarczy je tylko podrażnić zbyt ostrym szczotkowaniem czy jedzeniem lodów i boleści są nieuniknione! Na co więc trzeba szczególnie uważać, aby nie robić sobie samemu krzywdy? Zalecenia są proste:

  • nie należy szczotkować zębów zbyt mocno ani używać za twardej szczoteczki,
  • dbać o higienę jamy ustnej w odpowiedni sposób,
  • leczyć wszystkie ubytki i powstałe stany zapalne jak najszybciej,
  • nie nadużywać napojów gazowanych,
  • wzbogacić swoją dietę w produkty z wapniem, fosforem i witaminą D3,
  • nie myć zębów zaraz po spożyciu kwaśnych produktów, bo szkliwo jest przez pewien czas osłabione.

  Oczywiście, powodów nadwrażliwości nie można upatrywać jedynie w naszych własnych zaniedbaniach higienicznych czy niewłaściwej diecie. Jest grupa czynników niezależnych od nas. Tu wymienić należy przede wszystkim bruksizm, czyli zgrzytanie zębami, które znacznie upośledza szkliwo, czy częste wymioty, podczas których wydostające się kwasy żołądkowe mogą niekorzystnie oddziaływać na zęby. Także mikrouszkodzenia zębów, o których często nie wiemy i nie mieliśmy bezpośredniego wpływu na ich powstanie, mogą powodować, że nasze zęby stają się nadwrażliwe.

  Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

  Cierpiąc z powodu nadwrażliwych zębów, warto przyjść na konsultację stomatologiczną, aby problem odpowiednio zdiagnozować. Specjaliści z naszej kliniki Smile Design Clinic w Warszawie obejrzą Twoje zęby i dziąsła, przeprowadzą dokładny wywiad i z pewnością odkryją, czemu musisz się zmagać z nieprzyjemną dolegliwością. Właśnie, czy na pewno musisz? Mamy przecież swoje metody, aby wybawić Cię od uciążliwego problemu. Nazwijmy to ,,doskonałą czwórką”, która pomoże Ci cieszyć się znowu smakiem zmrożonych lodów i gorącej kawy!

  Fluoryzacja

  Myślisz, że to dla dzieci? Owszem, ale Ty także możesz skorzystać z tego zabiegu. W Smile Design Clinic pokryjemy Twoje zęby specjalnym preparatem, lakierem, zawierającym fluor. Ten ma zbawienny wpływ na zęby, wzmacnia szkliwo, sprawia, że zęby stają się odporniejsze na działanie kwasów. Taki zabieg warto powtarzać co pół roku.

  Impregnacja

  Podczas tego zabiegu nałożymy na zęby preparat o specjalnym przeznaczeniu. Ma za zadanie wyeliminować problem nadwrażliwości zębów.

  Plombowanie kompozytem

  Czasem z nadwrażliwością zębów można poradzić sobie, zakładając wypełnienie kompozytowe, czyli tzw. plombę. Powoduje to odseparowanie zakończeń nerwowych.

  Stymulacja mineralizacji

  Nałożenie preparatu nazywanego ,,szkliwem w płynie”, który przywraca równowagę mineralną, a przez to pomaga wzmacniać szkliwo. Dostarcza wapnia i fosforanów, pomaga neutralizować kwasy produkowane przez bakterie nazębne.

  Leczenie nadwrażliwych zębów – dowiedz się więcej i przyjdź do nas. Dobierzemy dla Ciebie odpowiednią metodę, byś mógł zapomnieć o bólu. Zadzwoń jeszcze dziś:

   

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

  Attachment
  • klinika stomatologiczna - warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.