Klinika stomatologiczna, Warszawa | Smile Design Clinic

  Wizyta u dentysty nie powinna mieć miejsca tylko wtedy, gdy dopada nas ból zęba. Warto odwiedzać gabinet stomatologiczny w celu wykonania zabiegów profilaktycznych, które są w stanie zadbać o piękny wygląd i zdrowie naszych zębów. Dzięki ich regularnemu przeprowadzaniu możemy uniknąć wielu chorób w obrębie jamy ustnej.

  Profilaktyka stomatologiczna w gabinecie

  • Wizyty kontrolne, oceniające stan zębów, powinny odbywać się minimum raz w roku. Stomatolog może wykryć wówczas niepokojące zmiany i szybko oraz bezboleśnie je wyleczyć. Lekarz wskaże także pacjentowi, na co zwracać uwagę w codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej.
  • Skaling – to jeden z podstawowych zabiegów higienicznych w gabinecie stomatologicznym. Pozwala na usunięcie kamienia nazębnego (naddziąsłowego i poddziąsłowego) przy użyciu ultradźwięków. Skaling to bezpieczny i bezbolesny zabieg, który nie powoduje uszkodzenia szkliwa. Kamień nazębny zawiera mnóstwo bakterii mających niekorzystny wpływ na stan naszych zębów i dziąseł (powodują też przykry zapach z ust). Po zabiegu zęby są dokładnie oczyszczone i przyjemnie gładkie. Skaling zaleca się przeprowadzać profilaktycznie 1-2 razy w roku.
  • Piaskowanie – to zabieg polegający na usunięciu osadu nazębnego oraz drobnych przebarwień. Przeprowadza się go przy pomocy specjalnej piaskarki stomatologicznej. Piaskowanie jest całkowicie bezbolesne i zazwyczaj stosuje się je jako uzupełnienie skalingu. Zabieg ten doskonale oczyszcza przestrzenie międzyzębowe.
  • Fluoryzacja zębów – to nakładanie na zęby warstwy preparatu fluorowego (lakier, żel). Zabieg można przeprowadzać u dzieci i u dorosłych. Ma on na celu wzmocnienie zębów oraz zapewnienie im ochrony przed próchnicą.
  • Lakowanie zębów – to uszczelnianie bruzd i zagłębień specjalnym lakiem. Zabieg przeprowadza się u dzieci po wyrżnięciu się zębów (stałe przedtrzonowce i trzonowce oraz górne boczne siekacze).

  Dbanie o higienę jamy ustnej w domu

  Oprócz zabiegów profilaktycznych wykonywanych w gabinecie stomatologicznym, konieczne jest codzienne dbanie o higienę jamy ustnej w domu. Tylko kompleksowe działania są w stanie zapewnić zdrowie naszym zębom. Pamiętajmy o tym, aby co najmniej 2 razy dziennie myć je pastą z fluorem. Uzupełnieniem czyszczenia zębów powinno być także nitkowanie i płukanie jamy ustnej płukankami antybakteryjnymi. Zawsze należy pastę i szczoteczkę dobierać indywidualnie do potrzeb naszych zębów. Pacjenci, którzy posiadają uzupełnienia protetyczne również muszą dbać o ich czystość – o sztuczne zęby dbamy tak jak o naturalne.

  Aby na długo zachować zdrowy i piękny uśmiech, powinniśmy pamiętać o systematycznych działaniach profilaktycznych, zarówno tych samodzielnych, wykonywanych w domu, jak i profesjonalnych w gabinecie stomatologicznym. Współpraca pacjenta i dentysty to kluczowa kwestia. Zadbaj o swoje zęby i umów się na wizytę do dentysty już dziś! Zapraszamy!

  Attachment
  • profilaktyka stomatologiczna

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.