Szybki i niewidzialny dla oka proces ortodontyczny

  Korekcja zgryzu to zazwyczaj żmudny proces, wiążący się z długim oczekiwaniem na efekt i okresowymi wizytami u ortodonty. Wielomiesięczna terapia daje jednak doskonałe rezultaty – stały aparat leczy nie tylko zęby, ale również kompleksy. Dla niektórych z nas defekt estetyczny w postaci widocznych metalowych zamków stanowi dużą barierę, a długi okres noszenia aparatu uniemożliwia zaplanowany wyjazd. Jakie są sposoby na dyskretną ortodoncję i co oferuje nam nowoczesna ortodoncja aby przyspieszyć prostowanie zębów?

  Na początek: dlaczego warto prostować zęby?

  Oprócz oczywistych walorów estetycznych, prosty i zdrowy zgryz to szereg pozytywnych skutków odczuwalnych zarówno w chwili obecnej, jak i w dalszej perspektywie czasu. Przede wszystkim wyprostowanie zębów umożliwia likwidację bądź znaczne zmniejszenie wielu wad wymowy – seplenienia czy dyslalii. Idealne rozgryzanie jedzenia prostymi zębami we właściwie wyprofilowanej szczęce ułatwia trawienie i chroni układ pokarmowy przed wieloma chorobami. Ponadto pielęgnacja prostych zębów jest znacznie bardziej efektywna – łatwiej jest zabezpieczyć je przed próchnicą i chorobami dziąseł.

  Metody niewidocznej ortodoncji

  Istnieje kilka możliwości leczenia krzywego zgryzu. Wiele zależy od stopnia zaawansowania niekorzystnych zmian w szczęce. Nowoczesna ortodoncja daje możliwości niewidocznego prostowania zarówno aparatem stałym, jak i zdejmowanymi nakładkami. Możemy zdecydować się na:

  • Aparat stały Incognito – alternatywa dla stałych aparatów z metalowymi zamkami. Dzięki wykorzystaniu specjalnego stopu złota konstrukcja jest wytrzymała, a wielkość zamków zminimalizowana. Doskonałe dopasowanie i neutralny kolor powodują, że aparat jest niemal niewidoczny dla oka. To jedyny rodzaj aparatu ortodontycznego, który jest mocowany do wewnętrznej części zębów (od strony języka). Incognito, jako najnowocześniejszy aparat ortodontyczny, zapewnia wysoki komfort i estetykę.
  • Clear Aligner lub Invisilign – przezroczyste nakładki wykonane z miękkiego materiału bez metalowych elementów. Zdecydowaną zaletą poza walorami estetycznymi jest redukcja bólu i gniecenia oraz zmaksymalizowanie komfortu użytkowania. Łatwość w zdejmowaniu i czyszczeniu sprzyja efektywnemu utrzymaniu higieny.

  Możliwość założenia niewidocznego aparatu bądź nakładek możliwe jest w większości klinik stomatologicznych. Smile Design Clinic oferuje kilka możliwości do wyboru w dyskretnej ortodoncji. Dodatkowo możliwe jest podjęcie terapii AcceleDent – urządzenia przyspieszającego proces ortodontyczny.

  AcceleDent – przyspiesz prostowanie zębów nawet o 50%

  AcceleDent jest dodatkową metodą, którą można podjąć w trakcie leczenia ortodontycznego. Przenośne urządzenie jest używane indywidualnie przez pacjenta z częstotliwością ok. 20 minut każdego dnia. Aparat emitujący mikrodrgania, wyposażony w zagryzacz, umieszcza się w jamie ustnej. Wpływ wibracji wspomaga proces przemieszczania się zębów, co wpływa na znaczne skrócenie czasu do osiągnięcia efektu prostych zębów. Aparat AcceleDent w żaden sposób nie wpływa na wygląd końcowego rezultatu – jego działanie jedynie skraca czas oczekiwania.

  Attachment
  • Close-up, beauty portrait of a young brunette woman with beautiful smile. Shallow DOF. Developed from RAW; retouched with special care and attention; Small amount of grain added for best final impression. Adobe RGB color profile.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.