Profesjonalne czyszczenie zębów w Smile Design Clinic!

  Na Twoich zębach pojawił się kamień nazębny? Plamy i odbarwienia zaczynają na siebie nachodzić, a olśniewająco białe zęby przeszły już do krainy Twoich marzeń? To najwyższy czas na profesjonalne czyszczenie zębów w naszym gabinecie stomatologicznym!

  Profesjonalne czyszczenie zębów? Przecież szczotkuje je regularnie!

  Codzienne mycie zębów to podstawa odpowiedniej higieny jamy ustnej, jednak niestety nie zawsze jest w stanie zapewnić idealny uśmiech. Powstawanie kamienia nazębnego uzależnione jest przede wszystkim od naszej diety. Jeśli przyjmujesz zbyt duże ilości węglowodanów i nabiału, istnieje większe prawdopodobieństwo, że na Twoich zębach pojawią się niebezpieczne zmiany. Z przebarwieniami musisz się liczyć, jeśli uwielbiasz kawę, herbatę, wino, papierosy oraz inne produkty barwiące.

  Dlaczego należy regularnie czyścić zęby u stomatologa?

  Kamień nazębny, nieestetyczny brązowy nalot, przebarwienia oraz plamy to nie tylko problemy wizualne wpływające na nasz wygląd, a tym samym na nasze samopoczucie. Głównie jest to zagrożenie dla naszych zębów, ponieważ zanieczyszczenia mogą przyczyniać się do zapalenia dziąseł i przyzębia, obnażenia korzeni, krwawienia, nadwrażliwości zębów i ich rozchwiania oraz do nieświeżego oddechu.

  Czyszczenie zębów u dentysty- jak to wygląda?

  Pełne czyszczenie dentystyczne obejmuje aż cztery zabiegi wykonywane jeden po drugim podczas jednej wizyty:

  1. Skaling
   To proces usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego zarówno pod, jak i nad dziąsłami. Kiedyś skaling wykonywany był za pomocą tradycyjnych, stomatologicznych sierpów, motyczek, dłutka i pilniczków. Była to jednak metoda trudna, pracochłonna i nierzadko bolesna, dlatego dzisiaj skaling wykonuje się jedną z czterech metod:-mechaniczną- dentysta za pomocą profesjonalnego wiertła typu frez odłamuje kawałki kamienia
   -ultradźwiękową – usuwanie przy pomocy lasera ultradźwiękowego
   -dźwiękową – zabieg z zastosowaniem fal dźwiękowych z zakresu 6-8 kHz
   -laserową – wykorzystuje działanie skalera laserowego
  2. Piaskowanie
   Większość osób ma opory związane z piaskowaniem zębów, ponieważ ten zabieg kojarzy im się z bólem i dyskomfortem, jednak nie musisz się niczego obawiać, z nami nic nie poczujesz! Piaskowanie pozwala usunąć powierzchniowe przebarwienia (wywołane Twoją ukochaną kawą lub herbatą) za pomocą strumienia wody z drobnym proszkiem piaskowym.
  3. Polerowanie
   Polerowanie chroni już oczyszczone zęby przed ponownym odkładaniem się płytki nazębnej, a także zapewnia uczucie czystości i świeżości. Podczas polerowania dentysta wciera w zęby specjalne pasty polerujące oparte na fluorze.
  4. Fluoryzacja
   Zabieg ten zapewne pamiętasz ze szkoły, szczotkowanie zębów substancją o wysokim stężeniu fluoru chroni przed występowaniem ubytków próchnicowych oraz likwiduje krótkotrwałą nadwrażliwość, która może występować po zabiegu czyszczenia.

  Profesjonalne czyszczenie zębów i co dalej?

  Abyś mógł cieszyć się pełnymi zaletami zabiegu, przez ok. 3 godziny po jego zakończeniu nie pij ani nie jedz produktów barwiących (m.in. kawy, herbaty, wina, czerwonego mięsa) oraz nie pal papierosów. Lekka „biała dieta” powinna Ci towarzyszyć przez minimum tydzień. Profesjonalne czyszczenie zębów powtarzaj co 6 miesięcy, aby zachować piękny, śnieżnobiały uśmiech!

   

  Stomatologia estetyczna w Smile Design Clinic – tu znajdziesz najlepszych specjalistów z zakresu stomatologii estetycznej! Z nami na pewno odzyskasz piękny uśmiech. Zapraszamy!

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • skaling piaskowanie cena

  © Smile Design Clinic