Projektowanie hollywoodzkiego uśmiechu | Smile Design Clinic

  Każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak liczny sztab ekspertów stoi za idealnym uśmiechem Angeliny Jolie, czy Jeniffer Lopez. DSD, czyli Digital Smile Design to metoda, wykorzystująca specjalne cyfrowe plansze, aby zapewnić pacjentowi najwyższy poziom usług w zakresie stomatologii estetycznej i sprawiająca, że każda osoba może poczuć się w końcu jak prawdziwa gwiazda filmowa!

  Co to jest DSD?

  To innowacyjna metoda, polegająca na cyfrowym zaprojektowaniu uśmiechu w zależności od potrzeb pacjenta. Każdy pacjent posiada inne niedoskonałości: krzywe uzębienie, przebarwienia, ścieranie zębów. DSD różni się od klasycznych metod medycyny estetycznej tym, iż tworzy nowy wygląd, biorąc pod uwagę nie tylko niedoskonałości stomatologiczne, ale również dokładnie analizując obraz i mimikę twarzy, tak aby nowy uśmiech perfekcyjnie współgrał z osobowością pacjenta – tłumaczą eksperci z warszawskiej kliniki Smile Design Clinic, zajmującej się DSD.

  Jak wygląda plan leczenia?

  Pierwsza wizyta u specjalisty jest najważniejszą częścią leczenia – to na jej podstawie specjalista opiera całą swoja pracę. Na spotkaniu tworzona jest seria zdjęć i filmów Twojej twarzy, mimiki oraz zębów. Lekarz przeprowadza również wywiad na podstawie którego może stworzyć zarys osobowościowy, równie ważny w dopasowaniu idealnego uśmiechu. Wszystkie parametry badane są bardzo dokładnie, a następnie analizowane przez komputer oraz specjalistę. Badana jest zależność między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy i mimiką. Tak stworzony fizyczny model nowych zębów, trafia do pracowni protetycznej, gdzie wykonywane są wszystkie elementy nowego uśmiechu. Pacjent również może wziąć udział w procesie, w postaci konsultacji.

  Efekt końcowy na pierwszej wizycie

  Jak wspomnieliśmy, pierwsza wizyta jest bardzo ważna, ponieważ już wtedy lekarz może zwizualizować cały proces leczenia i podzielić się efektem końcowym. Dzięki temu pacjent od samego początku wie jakich efektów może się spodziewać i może szybko wyrazić swoją opinię.
  Specjalista zawsze bierze pod uwagę opinię osoby, której uśmiech będzie projektował. To nam samym musi podobać się własny uśmiech. Lekarz może ewentualnie wyjaśnić, dlaczego dany wybór leczenia jest najkorzystniejszy pod względem medycznym i estetycznym.

  Czy takie zabiegi wykorzystywane są w polskiej stomatologii?

  Tak, mimo iż sam system jest dosyć nowatorskim rozwiązaniem, polskie kliniki stomatologiczne coraz częściej oferują tą innowacyjną metodę. Dzięki szybkiemu rozwojowi stomatologii estetycznej, już dziś możesz umówić się na pierwsze spotkanie i spełnić marzenie o swoim idealnie zaprojektowanym uśmiechu.

  Attachment
  • projektowanie uśmiechu

  © Smile Design Clinic