Digital Smile Design - projektowanie uśmiechu | Smile Design Clinic

  Jesteś niezadowolony ze swojego naturalnego uzębienia i marzysz o pięknych, białych i równych zębach? Chcesz, aby efekt końcowy leczenia stomatologicznego był w 100% zadowalający? Mamy na to świetne rozwiązanie, jakim jest system DSD (Digital Smile Design), który umożliwia stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu. Dzięki temu pacjent ma pewność, że jego nowy uśmiech będzie pasował do niego idealnie.

  DSD – co to takiego?

  Technologia Digital Smile Design została stworzona przez światowej sławy stomatologa dr. Christiana Coachmana przy współpracy z inżynierem Livio Yoshinaga. Dr. Coachman zainspirował się symulacjami, które przeprowadzają architekci przed rozpoczęciem budowy wieżowców. Chciał, aby pacjenci stali się projektantami swojego własnego uśmiechu i byli całkowicie usatysfakcjonowani z efektów leczenia stomatologicznego. W ten sposób powstało DSD. Pacjent udając się do stomatologa mówi mu o swoich oczekiwaniach, a następnie może obejrzeć dokładną wizualizację spodziewanego rezultatu. Zanim stomatolog przystąpi do pracy, pacjent może sam zadecydować o kształcie, wielkości i kolorze zębów. Dzięki temu, uśmiech jest perfekcyjnie dopasowany do rysów twarzy, konturu i barwy ust oraz indywidualnych upodobań danej osoby.

  Etapy projektowania uśmiechu

  1. Konsultacja ze stomatologiem. Pacjent tłumaczy lekarzowi jakie są jego oczekiwania w stosunku do efektu końcowego, o jakim uśmiechu marzy i czego chciałby uniknąć. Wywiad ma także na celu poznanie osobowości pacjenta, co pomoże w zaprojektowaniu idealnego uzębienia. Podczas konsultacji, wykonuje się także serię zdjęć makro zębów i twarzy. Służy temu wysokiej klasy aparat cyfrowy.
  2. Zdjęcia są wprowadzane do systemu komputerowego i poddawane obróbce w specjalnym programie CAD/CAM.
  3. Lekarz wprowadza zmiany w wizualizacji komputerowej konsultując się z pacjentem. Na ekranie komputera dostosowuje się odpowiednie parametry odpowiadające za długość, kształt, rozmiar zębów, usuwane są przebarwienia i nieestetyczne przerwy między zębami. Pacjent widzi jak będzie wyglądać jego twarz po zakończeniu leczenia.
  4. Lekarz przygotowuje plan leczenia i wysyła wzór uzębienia do pracowni protetycznej. Po jego wykonaniu, pacjent ma możliwość “przymierzenia” swojego nowego uśmiechu.

  Kto bierze udział w procesie projektowania uśmiechu?

  Digital Smile Designing to proces, w którym bierze udział wielu specjalistów. Jednak najważniejszą osobą jest w nim pacjent. To jego oczekiwania i preferencje stanowią punkt odniesienia dla lekarzy i techników.  Pacjent jest na bieżąco informowany o postępach leczenia i nowych możliwościach. Samo leczenie stomatologiczne może odbywać się przy udziale specjalistów z różnych dziedzin – stomatologii estetycznej, ortodoncji, chirurgii czy protetyki. Wszystko zależy od potrzeb konkretnego przypadku. Nasi specjaliście podkreślają, że w DSD kluczowa jest współpraca między lekarzami. Dzięki sprawnej komunikacji, proces leczenia przebiega szybko i bezproblemowo. Symulacja komputerowa pomaga ekspertom lepiej się rozumieć i tym samym znacznie skraca przebieg pracy nad tworzeniem nowego uśmiechu.  Ponadto, dostarcza bardzo ważnych informacji na temat danego przypadku, które są  nieocenione w procesie leczenia.

  Jeśli chciałbyś skorzystać z metody Digital Smile Design w Warszawie, to zapraszamy do Smile Design Clinic.
  Więcej informacji: Stomatologia

   

   

  Attachment
  • leczeniezebow

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.