CEREC - projektowanie zębów w 3D | Smile Design Clinic

  Jeszcze do niedawna wykonanie idealnie dopasowanej odbudowy protetycznej było prawdziwą sztuką. Mimo postępu protetyki, pacjenci u których wykonano uzupełnienie protetyczne często skarżyli się na niewygodne lub źle wyprofilowane korony czy mosty. Brak komfortu, a nawet ból sprawiał, że odbudowy trzeba było poddawać nowym korektom. Jednak na szczęście to już przeszłość. Najlepsze gabinety stomatologiczne korzystają już z nowatorskiego systemu CEREC 3D, który umożliwia wykonanie precyzyjnych wypełnień pośrednich, endokoron, koron czy licówek. Na czym polega ich wyjątkowość? I co właściwie oznacza protetyka 3D? Zaraz wszystkiego się dowiesz!

  Protetyka 3D – krok ku przyszłości

  Nowoczesna protetyka bazuje na rozwiązaniach cyfrowych, które sprawiają, że projektowanie, wytwarzanie i cementowanie uzupełnień protetycznych staje się proste i niezwykle precyzyjne. Użycie systemu komputerowego CEREC sprawia, że fizyczne pobieranie wycisków od pacjenta staje się niepotrzebne, a nawet zbędne. Wzorem do nowej odbudowy protetycznej są nie wyciski, lecz szczegółowe skany. Oddala to ryzyko błędu, a tobie zapewnia pełen komfort użytkowania endokorony czy licówki. Do projektowania uzupełnień protetycznych służy specjalna kamera CAD/CAM. Skanowanie zęba zajmuje od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. W tym czasie, skaner pobiera dokładny, wielostronny obraz twojej jamy ustnej, który jest potrzebny do zaprojektowania odbudowy. Skaner jest niewielki i wygodny, dlatego wykonanie zdjęcia nie powoduje żadnego dyskomfortu. Na podstawie skanu, powstaje projekt i w rezultacie … idealnie wyprofilowana odbudowa protetyczna. I to wszystko podczas jednej wizyty!

  CEREC 3D – schemat leczenia

  W Smile Design Clinic w Warszawie z powodzeniem stosujemy system CEREC u swoich pacjentów.  U większości z nich wystarcza zaledwie jedna wizyta, aby zaprojektować, zbudować i zaimplantować nową koronę czy most. Jest to prawdziwa innowacja, biorąc pod uwagę jak długotrwałe było leczenie protetyczne jeszcze kilka lat temu. W systemie CEREC 3D, schemat leczenia można podzielić na kilka etapów:

  1. Wykonanie skanu – służy do tego specjalny skaner wewnątrzustny wyposażony w kamerę CAD/CAM. Cyfrowy wycisk jest znacznie dokładniejszy niż jego fizyczny odpowiednik, ponieważ uwzględnia więcej anatomicznych szczegółów.
  2. Projektowanie odbudowy – na powstanie projektu składa się połączenie obrazu RTG I propozycji wyglądu korony, licówki czy mostu. Lekarz wprowadza potrzebne poprawki (często przy twoim udziale) i zatwierdza ostateczny projekt.
  3. Budowa wypełnienia – specjalna frezarka tworzy odbudowę na podstawie skanu. Zazwyczaj trwa to nie więcej niż 10 minut.
  4. Cementacja odbudowy- lekarz implantuje endokoronę czy licówkę korzystając z szablonu chirurgicznego.

  Cały proces trwa maksymalnie 2-3 h i przebiega w komfortowych warunkach. Podczas zabiegu, nie jesteś narażony na ból na żadnym etapie powstawania odbudowy zęba i możesz opuścić gabinet stomatologa z nowym, estetycznym i trwałym wypełnieniem.

  Inlay, onlay, overlay – możliwości systemu CEREC

  Zastosowanie systemu CEREC 3D w protetyce stale się rozszerza. Obecnie jest on wykorzystywany do tworzenia następujących typów wypełnień:

  • Inlay, onlay, overlay – są to rodzaje wypełnień pośrednich, które wykorzystuje się do odbudowy zęba zniszczonego czy ułamanego. Różni je zakres odtwarzanych tkanek: inlay obejmuje stoki guzków oraz powierzchnie żujące, onlay – także stoki guzków, a overlay wszystkie wymienione obszary oraz powierzchnie językowe/podniebienne, przedsionkowe oraz styczne.
  • Endokorony ceramiczne – odbudowy, których celem jest uratowanie jak największego obszaru naturalnej tkanki zęba.
  • Korony pełnoceramiczne – często stosowane po leczeniu kanałowym, są wyjątkowo estetyczne, dlatego można je stosować zarówno wobec tylnych, jak i przednich zębów.
  • Licówki pełnoceramiczne – naturalne i trwałe płytki pokrywające przednią część zębów. Zapewniają wyjątkowo estetyczny wygląd uśmiechu.

  Protetyka 3D w Warszawie – tu przekonasz  się jak działa system CEREC 3D! Umów się na wizytę już dziś! 

  Attachment
  • projektowanie usmiechu DSD

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.