Clear Aligner - Smile Design Clinic Warszawa

  Krzywe zęby są bardzo popularnym problemem, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę wiele, ale bez względu na to, dlaczego tak się dzieje, trzeba jak najszybciej reagować i skonsultować się ze specjalistą, a następnie rozpocząć leczenie. Nie wszyscy wiedzą, że stały aparat ortodontyczny nie jest jedynym rozwiązaniem, które można zastosować, aby uzyskać piękny uśmiech. Lekarze ze Smile Design Clinic oferują również inne możliwości.

  Leczenie nakładkami Clear Aligner

  O tym, czy można zastosować taką metodę leczenia decyduje ortodonta po wykonaniu koniecznych badań i szczegółowym zapoznaniem się z przypadkiem danego pacjenta.

  Clear Aligner to przezroczyste nakładki na zęby, które są wykonywane indywidualnie dla każdej osoby i idealnie dopasowane do jej zębów i jamy ustnej, dzięki czemu nie powodują żadnego dyskomfortu w czasie ich noszenia. Bardzo łatwo się je zdejmuje, co pozwala zachować pełną higienę zarówno jamy ustnej, jak i samych nakładek. Jednak z uwagi na fakt, prostego wyjmowania, ta metoda jest skierowana do bardzo zdyscyplinowanych pacjentów, którzy są w stanie samodzielnie, ściśle przestrzegać zaleceń lekarza, bo tylko taka forma leczenia kończy się sukcesem.

  W pierwszym etapie leczenia, pacjent otrzymuje 3 zestawy nakładek o różnej grubości, każdą z nich musi nosić przez tydzień, wedle zaleceń. Następnie w gabinecie wykonuje kolejny odlew, na podstawie którego robione są kolejne zestawy nakładek i tak aż do zakończenia leczenia. Później następuje okres retencyjny, czyli stabilizowanie zębów w nowej pozycji.

  Leczenie nakładkami Invisalign

  Zasada leczenia jest prawie taka sama jak w przypadku nakładek Clear Aligner, jednak Invisalign sprawdza się również w poważniejszych wadach zgryzu. Nakładki wymienia się co dwa tygodnie, a nosić je należy niemal przez całą dobę – z uwzględnieniem zdejmowania do jedzenia. Można pozwolić sobie na odstępstwa, np. w przypadku ważnego spotkania, ale nie może to trwać dłużej niż kilka godzin. Kiedy pacjent (wraz z ortodontą) zdecyduje się na taką metodę, może od razu zobaczyć efekty leczenia, dzięki trójwymiarowej wizualizacji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nakładki Invisalign są jednym z najdroższych aparatów ortodontycznych.

  Leczenie nakładkami Orthocaps

  To kolejny rodzaj nakładek. Od poprzednich różni się tym, że pacjent dostaje jeden zestaw nakładek na noc i drugi na dzień. Musi je nosić przez 20 godzin w ciągu doby. Leczenie tą metodą jest stosunkowo krótkie, większość wad da się wyleczyć w ciągu roku, a wizyty kontrolne odbywają się średnio, co 6 tygodni. Orthocaps może być stosowany nie tylko u dorosłych, lecz także u dzieci, ale tylko wtedy, gdy nie mają już zębów mlecznych. Tutaj również najważniejszą rolę odgrywa samodyscyplina pacjenta i ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza.

  Należy pamiętać, że wybór aparatu ortodontycznego nie zależy wyłącznie od woli i preferencji pacjenta, ale przede wszystkim od jego wady. Tylko doświadczony specjalista może zadecydować o tym, jakie leczenie będzie najskuteczniejsze i przyniesie najwięcej korzyści. Jednak warto pytać i szukać alternatywnych rozwiązań, kiedy te zaproponowane przez ortodontę nie spełniają naszych oczekiwań. Pierwszy krok to konsultacja i wykonanie niezbędnych badań.

  Zapraszamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi lekarzami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

  Attachment
  • ortodoncja
  • ortodoncja

  © Smile Design Clinic