Prostowanie zębów bez aparatu | Smiledesignclinic.pl

  Piękny uśmiech, a co za tym idzie – równe zęby – są ozdobą twarzy. Jednak tradycyjne leczenie ortodontyczne wymaga widocznych metalowych aparatów i wielu ograniczeń w diecie pacjenta. Istnieje sposób na niewidoczne wyprostowanie zębów, bez montowania stałego aparatu ortodontycznego.

  Bezbolesne prostowanie zębów

  Dzisiaj, aby uzyskać pięknie równe zęby nie trzeba godzić się na wszystkie wymogi, jakie niesie ze sobą tradycyjny aparat. Wady zgryzu można skorygować za pomocą przeźroczystych nakładek Orthocaps. Ta metoda jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

  Nie powoduje niedogodności, takich jak ból i trudności w czyszczeniu. Dwie szyny z przeźroczystego tworzywa 24 godziny na dobę stymulują zęby do przesuwania się na właściwe miejsce. Indywidualne dobranie materiału, z którego są wykonane pozwala na dopasowanie ich do potrzeb pacjenta.

  Ten system korygowania wad zgryzu wykorzystuje nakładki z przeźroczystego tworzywa, dlatego jest polecany osobom dorosłym, które ze względu na swój zawód nie mogą pozwolić sobie na zmiany estetyczne i trudności w mówieniu, które pojawiają się na początku noszenia klasycznego aparatu ortodontycznego.

  Lekkie szyny, niezawierające metalu, są prawie niewyczuwalne. Nacisk na zęby jest delikatny, w przeciwieństwie do tradycyjnej procedury, która może na początku powodować ból. Nakładki orthocaps dostosowane są do indywidualnych potrzeb pacjenta i wykonywane na miarę. Niewidoczne szyny łączą w sobie precyzję z perfekcją. Na początku leczenia ortodonta wykonuje wycisk uzębienia – zapewniają specjaliści ze Smile Design Clinic.

  Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że nakładki można zdjąć przed posiłkiem. Ponadto ich czyszczenie zajmuje mniej czasu niż aparatu montowanego na stałe – by je przeprowadzić wystarczy standardowa szczoteczka do zębów i pasta. Materiał, z którego są wykonane jest przeźroczysty, dzięki czemu podczas noszenia są praktycznie niezauważalne. To bardzo efektywna, bezbolesna i komfortowa procedura korekcji wad zgryzu.

  Etapy procesu leczenia za pomocą nakładek Orthocaps:

  • konsultacja ortodontyczna,
  • wykonanie zdjęć cefalometrycznych, wycisków i innej niezbędnej diagnostyki,
  • planowanie procesu leczenia,
  • prezentacja wizualzacji 3D przed, po i w trakcie leczenia
  • druk modeli 3D i produkcja nakładek termoformowalnych,
  • leczenie – noszenie nakładek przez pacjenta,
  • regularne wizyty kontrolne i dokładne pomiary efektów co pół roku
  • by efekt leczenia się utrzymał, konieczne jest stosowanie nakładek retencyjnych.

  W klinice Smile Design Clinic przeprowadzamy cały proces leczenia. W ten sposób można korygować różne wady, takie jak zgryz krzyżowy i głęboki oraz zamykać luki międzyzębowe.
  Piękny uśmiech wymaga równych zębów, jednak ze względu na charakter pracy możemy nie móc pozwolić sobie na niedogodności, takie jak posmak metalu, trudności w mówieniu, długie czyszczenie lub ból, które mogą się pojawić w trakcie standardowego leczenia.

  Przewagą nakładek z tworzyw sztucznych nad tradycyjnymi rozwiązaniami jest ich przeźroczystość, dzięki której są właściwie niezauważalne i lekkość, która pozwala zapomnieć o tym, że w ogóle mamy coś na zębach. W dodatku efekty takiego prostowania są widoczne szybciej, a materiał na szyny jest indywidualnie dopasowany do planu leczenia pacjenta.

  Attachment
  • iStock_000020730445_XXXLarge

  © Smile Design Clinic