Nakładkowe prostowanie zębów | Smile Design Clinic

  Leczenie ortodontyczne to nie tylko metalowe aparaty na zęby. Wciąż powstają nowe, skuteczne metody korygowania wad zgryzu, które nie wymagają noszenia aparatu. Nakładkowe prostowanie zębów zdobywa rzesze zwolenników ze względu na dyskrecję, skuteczność i komfort noszenia. W Smile Design Clinic stosujemy różne rodzaje nakładek na zęby, dostosowując je do potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta. Dzięki temu leczenie przebiega sprawnie, bez komplikacji i niemal niezauważalnie dla osób trzecich. Nakładki są równie skuteczne jak aparaty i można je wykorzystywać do leczenia bardzo różnorodnych wad zgryzu.

  Nakładki Invisalign – maksymalna dyskrecja!

  Nakładki Invisalign mają szczególną renomę wśród nakładek na zęby ze względu na bardzo zaawansowaną technologię ich produkcji. Nakładki są wytwarzane z inteligentnego materiału SmarTrack, który umożliwia niemal precyzyjne przewidywanie przemieszczania się zębów. Wygląd i budowa nakładek odpowiada nawet najbardziej wymagającym pacjentom. SmartTrack to przezroczyste, biokompatybilne tworzywo, które świetnie dopasowuje się do kształtu zębów. Zestaw niewidocznych nakładek tworzy się na podstawie zdjęcia wykonanego w technologii 3D, dlatego każdy egzemplarz jest precyzyjnie dopasowany do kształtu uzębienia pacjenta. W Smile Design Clinic, leczenie nakładkami Invisalign rozpoczynamy od konsultacji, na której wykonujemy prześwietlenia, skany cyfrowe lub wycisk zębów. Następnie, pacjent otrzymujesz od nas zestaw nakładek i instrukcję ich używania. Nakładki należy wymieniać średnio co 1-2 tygodnie, w zależności od indywidualnych zaleceń. Wizyty kontrolne co około 2 miesiące pozwalają naszym specjalistom kontrolować przebieg leczenia i przekazywać ci nowe zestawy nakładek potrzebne do postępu terapii. Tak jak w tradycyjnym leczeniu ortodontycznym, końcowym etapem jest noszenie aparatu retencyjnego dla utrwalenia efektów.

  Nakładki Orthocaps – naturalne prostowanie zębów

  System Orthocaps jest inspirowany działaniem sił natury. W praktyce oznacza to, że nakładki wywierają na zęby delikatny i kontrolowany nacisk, który w bezpieczny sposób koryguje kształt uzębienia. Podobnie jak w przypadku nakładek Invisalign, Orthocaps są wykonane z przezroczystego tworzywa, dlatego są bardzo mało widoczne. Nasi specjaliści proponują pacjentom nakładki Orthocaps ze względu na bezbolesność leczenia, wysoką estetykę i przede wszystkim – bardzo wysoką skuteczność. Nakładki można wykorzystywać do leczenia zaawansowanych wad zgryzu, m.in okluzji typu 2, zgryzu otwartego, zgryzu głębokiego, stłoczenia zębów i wielu innych.  W przeciwieństwie do tradycyjnego aparatu na zęby, nakładkę Orthocaps można w każdej chwili zdjąć, np. przed posiłkiem lub przed ważnym wyjściem. Zalecane jest noszenie nakładek przez około 20h w ciągu doby, co pozwala osiągnąć najlepsze efekty leczenia w krótkim czasie.

  Nakładki Clear Aligner – komfort i estetyka!

  Clear Aligner to wyjątkowo przyjazna dla pacjentów metoda leczenia. Po konsultacji, ustaleniu planu leczenia i pobraniu wycisków, otrzymasz od nas zestaw przezroczystych, miękkich nakładek. Ich materiał jest biokompatybilny, a więc nie wywołuje uczuleń i stanów zapalnych. Nakładkę o określonym stopniu twardości będziesz nosić przez około tydzień. Po upływie około miesiąca, zaprosimy Cię na wizytę kontrolną, na której otrzymasz kolejny zestaw nakładek. Niewątpliwą zaletą Clear Aligner jest to, że bardzo łatwo je zdjąć, np. do czyszczenia lub na czas posiłku. Podobnie jak w przypadku Orthocaps, zalecane jest noszenie ich przez około 20h na dobę. Nie jest to jednak uciążliwe. Po kilku dniach oswajania się z ciałem obcym w jamie ustnej, zapomnisz całkowicie o tym, że nosisz nakładki. Leczenie nakładkami Clear Aligner kończy się fazą retencyjną, która stabilizuje zęby w nowej pozycji.

  Zapraszamy na konsultację do Smile Design Clinic w Warszawie! Nasi ortodonci z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

  Attachment
  • Prostowanie zebow bez aparatu w Smile Design Clinic
  • Prostowanie zebow bez aparatu w SmileDesign Clinic

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.