Nakładki na zęby | Smile Design Clinic Warszawa

  Czy patrząc w lustro, akceptujesz siebie w pełni? Jeżeli tak, to bardzo dobrze. Jeśli jednak coś ci się w sobie nie podoba, warto popracować nad tą niedoskonałością. Wada zgryzu, nierówności i szpary między zębami, a także nieestetycznie wyglądające uzębienie wpływa na poczucie własnej wartości. Dobrze więc dowiedzieć się, jakimi środkami można osiągnąć atrakcyjny uśmiech. Wbrew pozorom to nie jest aż takie trudne.

  Co zrobić, jeśli Twoje zęby nie są proste?

  Jeśli Twoje uzębienie nie jest doskonałe, możesz nosić aparat ortodontyczny stały z metalowymi, porcelanowymi lub kryształowymi zamkami. Najnowszą metodą korekcji są natomiast nakładki na zęby typu Orthocaps, Invisalign oraz Clear Aligner. Leczenie ortodontyczne może potrwać od 12 do 18 miesięcy. Jest jeszcze inna alternatywa – to licówki, czyli cienkie płytki naklejane na naturalne zęby, w celu poprawienia ich prezencji. Stosuje się je, np. w przypadku diastemy, czyli szpary między jedynkami, niewyrośniętych dwójek czy spiczastych kształtów zębów przednich. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie i chciałyby jak najszybciej pozbyć się niedoskonałości uzębienia.

  Jak wygląda korekcja uśmiechu poprzez nakładki na zęby?

  Korekcja uśmiechu poprzez nakładki na zęby, takie jak Orthocaps, Invisalign czy Clear Aligner, polega na noszeniu specjalnie przygotowanych, przezroczystych szyn, które wykonane są z wysokojakościowego, miękkiego tworzywa biokompatybilnego. Rodzaj materiału jest nieinwazyjny dla szkliwa zębów, a same nakładki można zdejmować do higieny jamy ustnej oraz jedzenia. Leczenie tego rodzaju metodą z pewnością jest więc przeznaczone dla osób, którym zależy na wysokim komforcie, dyskrecji oraz na tym, żeby utrzymać zęby w idealnej kondycji. Ortodonta wykonuje zestaw nakładek o różnych grubościach, które należy zmieniać w regularnych odstępach czasu. Od tego momentu uzębienie stopniowo zmienia swoje położenie. Po zakończeniu korekcji konieczne jest noszenie retainera, pełniącego funkcję stabilizatora prawidłowego, nowego ułożenia zębów.

  Jakie są sposoby na przyspieszenie leczenia ortodontycznego?

  Niezależnie od tego, czy leczenie ortodontyczne odbywa się za pomocą aparatu ortodontycznego, czy poprzez nakładki na zęby, istnieją sposoby na przyspieszenie tego procesu. Jednym z nich jest piezochirurgia, czyli technika polegającą na lekkim mikronacięciu kości szczęki, co sprzyja przemianie kości gąbczastej wyrostka zębodołowego i co się z tym wiąże, szybszemu przesuwaniu się zębów. Metoda ta skraca leczenie nawet o sześć miesięcy. Natomiast urządzenie Acceledent, działające poprzez delikatne oraz bezbolesne mikrowibracje szczęki, wpływa na zęby oraz otaczające je kości w taki sposób, że przyspiesza korekcję uzębienia o około 50 procent.

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – poznaj naszą ofertę zabiegów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:
  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • wybielanie zebow - sposoby

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.