System CEREC, protetyka 3D | Smile Design Clinic, Warszawa

  Każdy marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Do tej pory wiązało się to z długimi i bolesnymi wizytami u dentysty, które nie zawsze przynosiły zadowalający efekt oraz zwykle nieprecyzyjnie dopasowanymi koronami. Dzięki nowoczesnemu systemowi wykorzystywanemu w stomatologii estetycznej, efekt prostych, naturalnych zębów jest trwały. Zabieg wykonuje się w kilkadziesiąt minut, a pacjent nie czuje bólu ani dyskomfortu zarówno podczas zabiegu, jak i przy późniejszym codziennym funkcjonowaniu.

  Protetyka 3d w systemie CEREC

  Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się precyzyjnym odtworzeniem pierwotnego kształtu uzębienia. System CEREC to nowoczesna technologia wykorzystywana w najlepszych lecznicach stomatologicznych, dzięki której można uzyskać precyzyjny obraz uzębienia pacjenta. Zęby skanowane są kamerą wewnątrzustną, a obraz przekazywany jest do komputera. System został opracowany już 25 lat temu, a przeprowadzone badania kliniczne potwierdzają skuteczność i trwałość odbudowy protetycznej. Dzięki protetyce 3d możliwe jest precyzyjne wykonanie koron, mostków, odbudowy uzębienia na implantach oraz licówek.

  Jak wygląda zabieg w systemie CEREC?

  W pierwszej kolejności lekarz stomatolog dokonuje oglądu uzębienia pacjenta, a gdy istnieje taka potrzeba, oczyszcza zęby z próchnicy czy starych wypełnień, po czym omawia z pacjentem warianty zabiegu oraz jego przebieg. Stomatolog wykonuje wycisk wirtualny – skanuje obszar wypełnienia, a obraz zapisywany jest na komputerze. Następnie projektowany jest kształt zęba – dzięki technice komputerowej jest on wykonany precyzyjnie, gdyż lekarz widzi obraz w powiększeniu. Kształt powstaje w oparciu o wiedzę lekarza i sugestie pacjenta, co gwarantuje satysfakcję z zabiegu.

  Dzięki systemowi CEREC możliwe jest wykonanie endokorony ceramicznej i korony półceramicznej, licówek oraz wypełnień inlay i onlay – wkładów koronowych służących do uzupełnienia zębów bocznych (przedtrzonowych i trzonowych). Jest to precyzyjna metoda, która umożliwia dokładną odbudowę uzębienia nawet w miejscach trudno dostępnych, a tkanki twarde zęba są dokładnie odtworzone. Korony półceramiczne różnią się od porcelanowych tym, że nie posiadają podbudowy metalowej, przez co są bardziej naturalne i zdrowsze dla naszego organizmu. Korony protetyczne wykonane są ze specjalistycznej porcelany, przez co wyglądają naturalnie. Wypełnienie możliwe jest do wykonania już na jednej wizycie w czasie kilkudziesięciu minut. Licówki, czyli bardzo cienkie płatki porcelany mocuje się na wargowej i policzkowej stronie zębów. Dzięki systemowi CEREC zabieg jest niezwykle dokładny i precyzyjny.

  Zalety protetyki 3d – system CEREC

  • estetyka odbudowy protetycznej na wysokim poziomie
  • szybki, jednodniowy czas zabiegu
  • natychmiastowa poprawa wyglądu uzębienia
  • perfekcyjne dopasowanie komputerowe
  • wytrzymałe wypełnienie
  • odpowiedni kolor i kształt
  • trwałość zabiegu
  • naturalny wygląd uzębienia

  Zapewnij sobie piękny uśmiech dzięki nowoczesnej technologii w stomatologii estetycznej!

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.