Protetyka 3D Cerec w Warszawie I SmileDesignClinic

  Piękny, zdrowy i śnieżnobiały uśmiech, któż nie chciałby być jego właścicielem? Dzięki rozwojowi protetyki 3D w nowoczesnym systemie Cerec możliwe jest wykonywanie estetycznych i niezwykle trwałych uzupełnień ceramicznych, koron i licówek. Licówki pełnoceramiczne nadają estetyczny wygląd zębom, na których pojawiły się trudne do usunięcia za pomocą wybielania przebarwienia. Licówki pozwolą nam ukryć szare wypełnienia zębów, a nawet stanowią rozwiązanie problemu występowania diastemy między jedynkami.

  Protetyka 3D w systemie CEREC

  Protetyka to dziedzina stomatologii, która umożliwia tworzenie odbudowy zębów. Protetyka 3D ułatwia to zadanie, gdyż wykonywana jest za pomocą systemu komputerowego Cerec. Oprogramowanie to umożliwia cyfrowe projektowanie, a następnie wykonywanie trwałych uzupełnień. Wbudowana w system kamera 3D Cerec pozwala zeskanować ząb pacjenta w niespełna kilka minut, dzięki czemu unikamy nieprzyjemnej procedury pobierania wycisków. Specjalny skaner wewnątrzustny pobiera wirtualny wycisk, na podstawie którego wycinane jest uformowane uzupełnienie za pomocą frezarki. Do 30 minut odbudowa ceramiczna jest gotowa i może zostać umieszczona w jamie ustnej pacjenta.

  Rodzaje uzupełnień protetycznych w systemie CEREC

  Wśród uzupełnień protetycznych możliwych do wykonania za pomocą systemu Cerec znajdują się:

  • Wypełnienia pośrednie (inlay, onlay, overlay),
  • Endokorony ceramiczne,
  • Korony pełnoceramiczne,
  • Licówki pełnoceramiczne.

  Licówki pełnoceramiczne – sposób nakładania

  Licówki to ceramiczne płytki, które pokrywają powierzchnie przednich zębów, maskując przebarwienia lub innego rodzaju defekty kosmetyczne. Płytka ta jest na stałe mocowana do zęba. Jeśli więc zmagasz się z przebarwieniami, nierównościami bądź nieregularnym kształtem zębów, warto odwiedzić zaufany gabinet stomatologiczny.

  Licówki są zakładane na zęby pacjenta w dwóch etapach. Najpierw stomatolog szlifuje szkliwo zęba pacjenta, do którego ma zostać przymocowana licówka. Po zeskanowaniu jamy ustnej , na podstawie otrzymanego obrazu 3D wykonany zostaje projekt licówki. Po wycięciu licówki cementuje się ją do zęba pacjenta. Jej zaletą jest to, że nie wyróżnia się spośród innych zębów i nie powoduje żadnego dyskomfortu.

  Jakie są wskazania do założenia licówki?

  Licówki ceramiczne może założyć każdy, kto zaobserwował u siebie trwałe przebarwienia na zębach i nie sposób je usunąć za pomocą innych metod wybielania. Jeśli jakaś osoba posiada charakterystyczną przerwę między zębami, również może ją ukryć za pomocą licówki. Innymi wskazaniami do założenia licówek są nieestetyczne wypełnienia, nierówności na powierzchni zębów oraz różna wielkość i nieregularny kształt zębów.

  Attachment
  • licówki

  © Smile Design Clinic