Protetyka stomatologiczna 3D | Cennik, Smile Design Clinic

  Protetyka komputerowa to innowacja w stomatologii. System Cerec zrewolucjonizował proces protetyki tradycyjnej dzięki perfekcyjnej dokładności i znacznej redukcji czasu potrzebnego na osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Teraz w krótkim czasie uzyskujemy zachwycający efekt, porównywalny z pracami protetycznymi na złocie.

  Nowa technologia w protetyce – na czym to polega?

  Protetyka wykorzystywana jest w stomatologii estetycznej do przywrócenia pięknego uśmiechu i komfortu pacjenta, zapewniając zębom idealny kształt i kolor. Dzięki protetyce 3D i systemowi Cerec mamy możliwość niezwykle dokładnego i precyzyjnego wykonania w niemalże natychmiastowym tempie. Metoda została opracowana już ponad 25 lat temu na Uniwersytecie w Zurychu. Przez ten czas skorzystało z niej wiele milionów pacjentów. Możliwość wykonania protetyki 3D oferują niektóre kliniki stomatologii w Polsce, w tym Smile Design Clinic. Proces odbudowy protetycznej w początkowej fazie polega na zeskanowaniu za pomocą specjalnego skanera optycznego jamy ustnej pacjenta. Dzięki temu uzyskujemy trójwymiarowy obraz na monitorze komputera. Za pomocą programu komputerowego lekarz projektuje indywidualny i najlepiej dobrany projekt wyglądu uzupełnień. Po zakończeniu i zaakceptowaniu, projekt trafia do frezarki; tam z bloczku ceramicznego i tlenku cyrkonu bardzo precyzyjnie wykonywany jest potrzebny element z dokładnością do 0,025mm. Wykonanie wyrobu gwarantuje wysoką wytrzymałość i zachwycający efekt estetyczny. Czas realizacji projektu jest znacznie skrócony w porównaniu z protetyką tradycyjną. Przy sprzyjających warunkach odbudowy protetyczne można wykonać już na jednej wizycie.

  Zalety technologii Cerec

  Dzięki technologii Cerec możemy uzyskać bardzo wysokiej jakości estetyczną odbudowę protetyczną. Jedną z większych zalet tej metody jest znaczne skrócenie czasu oczekiwania na rezultaty odbudowy – dzięki Cerec jest ona wykonana już podczas jednej wizyty. Pominięte są wszystkie etapy występujące w protetyce tradycyjnej, gdzie czas wykonania wynosił około tygodnia, a sam proces był znacznie mniej komfortowy dla pacjenta. Dzięki komputerowemu projektowi stworzonemu w korelacji do oryginalnych zębów pacjenta, jesteśmy w stanie uzyskać niemal idealnie dopasowany kształt. Wysoka jakość wykonania i materiałów gwarantuje naturalny wygląd i znakomitą wytrzymałość. Nowe technologie umożliwiają odbudowę zarówno całych zębów lub ich fragmentów, jak również całej szczęki.

  W klinice Smile Design Clinic dostępne są usługi z zakresu wykonania endokorony ceramicznej, inlay/onlay, korony pełnoceramicznej i licówki pełnoceramicznej w systemie CEREC.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.