Piezochirurgia w leczeniu ortodontycznym | Smile Design Clinic

  Piezochirugia, czyli technologia wykorzystująca drgania piezoelektryczne, jest z powodzeniem stosowana w chirurgii stomatologicznej i implantologii, stanowiąc bezpieczną oraz komfortową alternatywę dla bardziej inwazyjnych metod. Z zalet piezochirurgii skorzystać mogą również osoby, które podjęły się leczenia ortodontycznego wady zgryzu. Dzięki zabiegowi Piezocision, możemy pozbyć się nieestetycznego aparatu stałego już po sześciu miesiącach. Na czym polega jego działanie?

  Piezocision, czyli dekortykacja przyzębia

  Zzabieg Piezocision, zwany również dekortykacją przyzębia, polega na delikatnym nacięciu kości szczęki za pomocą urządzenia Piezotome. Uszkodzenie to sprzyja intensywnej przemianie kości gąbczastej wyrostka zębodołowego, wskutek czego zęby ulegają szybszemu przesuwaniu. Ten trwający ok. 20 minut zabieg jest w zupełności bezbolesny i nie pozostawia po sobie niepożądanych skutków ubocznych pod postacią opuchlizny. Po jego zakończeniu możemy zatem bez przeszkód powrócić do codziennych aktywności.

  Efekty piezochirugii w leczeniu ortodontycznym

  Tradycyjne leczenie ortodontyczne przy pomocy aparatów stałych trwa przeciętnie ok. 2 lat, jednak w niektórych przypadkach czas jego trwania może wydłużyć się do 3 lat. Noszenie aparatu ortodontycznego jest źródłem znacznego dyskomfortu. Obok kwestii natury estetycznej, we znaki dają się dolegliwości bólowe, a także trudności w spożywaniu niektórych pokarmów czy w utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej. Zastosowanie zabiegów piezochirurgii pozwala nawet czterokrotnie przyspieszyć leczenie ortodontyczne. W zależności od wady zgryzu, potrwa ono od 4-6 miesięcy do roku. Decydując się na korzystanie z Piezocision, należy mieć jednak na uwadze konieczność częstszych wizyt u stomatologa (średnio co 2 tygodnie).

  Zabieg Piezocision – dla kogo?

  Piezocision wykonywany jest po założeniu aparatu stałego, w tym także lingwalnego, czyli mocowanego do wewnętrznej części zębów (od strony języka). Zabiegi piezochirurgii dedykowane są osobom zarówno z niewielkimi, jak i tymi poważniejszymi wadami zgryzu, włącznie ze znacznym zawężeniem szczęki czy widoczną szparą między górnymi a dolnymi zębami. Wspomaganie leczenia ortodontycznego przy pomocy piezochirurgii jest również rekomendowane w przypadku osób z wadami zgryzu, wobec których tradycyjne techniki ortodontyczne okazały się nieskuteczne.

  Inne zastosowania piezochirurgii

  Zastosowanie piezochirurgii nie ogranicza się wyłącznie do wsparcia leczenia ortodontycznego. Emitujące ultradźwięki urządzenie jest chętnie wykorzystywane w zabiegach z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, periodontologii (leczenia dziąseł i tkanek okołozębowych), a także implantologii. Dzięki wybiórczym cięciom mikrometrycznym, możliwe jest precyzyjne nacięcie tkanek twardych, przy minimalnej ingerencji w tkanki miękkie. Pozwala to zmniejszyć dyskomfort pacjenta podczas:

  • usuwania zębów,
  • podnoszenia dna zatoki szczękowej,
  • rekonstrukcji kości,
  • leczenia parodontozy.

  Zabiegi piezochirurgii, dzięki którym skrócisz leczenie ortodontyczne, dostępne są w ofercie naszej kliniki.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.