Piezochirurgia | Smile Design Clinic Warszawa

  Być może nazwa ,,piezochirurgia’’ brzmi dla Ciebie obco i nie przynosi na myśl żadnych konkretnych skojarzeń. Warto się z tym pojęciem zaznajomić, bo piezosurgery to technika leczenia, która sprawia, że wiele zabiegów jest łatwiejszych do wykonania i przynoszą one szybsze efekty. Dowiedz się, czym jest piezochirurgia, jakie ma zalety i w których dziedzinach jest coraz częściej wykorzystywana.

  Czym jest piezosurgery?

  Piezochirurgia to nowoczesna metoda osteotomii, czyli zabiegu polegającego na przecięciu kości. Wykorzystuje działanie ultradźwięków, które wprawiają końcówki specjalnego urządzenia w mikrodrgania, umożliwiające cięcie. Częstotliwość drgań musi być wystarczająco wysoka, aby zabieg był skuteczny i odpowiednio niska, żeby nie uszkodzić tkanek miękkich, znajdujących się w pobliżu poddanego zabiegowi zęba. Piezochirurgia staje się obecnie alternatywą dla tradycyjnych, bardziej inwazyjnych metod chirurgicznych.

  Jak wygląda w praktyce?

  Ruchy wywołane ultradźwiękami powodują zjawisko kawitacji, która zapobiega krwawieniu. Brak krwawienia zwiększa pole widoczności lekarza i ułatwia mu pracę. Dzięki starannie opracowanej technice działania urządzenia możliwe jest wykonywanie małych cięć, a przez to zmniejszenie powierzchni zabiegowej. Tkanka kostna nie jest narażona na nekrozę (martwicę), bezpieczne są też tkanki miękkie.

  Na czym polega innowacyjność tej metody?

  Do zabiegu używany jest profesjonalny sprzęt, którego działania mogą być kontrolowane, co likwiduje ryzyko uszkodzenia tkanek. Stosowane są mikrometryczne cięcia odznaczające się dużą precyzją. Dzięki budowie sprzętu i poprawionej widoczności leczonego zęba, można też ciąć wybiórczo – zabieg obejmuje tkanki twarde, natomiast tkanki miękkie pozostają nienaruszone. Urządzenie używane do przeprowadzenia zabiegu ma kilkadziesiąt końcówek o różnych rozmiarach. Umożliwia to dopasowanie do wielkości cięcia. Końcówki wprawiane są w podłużne i pionowe mikrodrgania, najcieńsze z nich są w stanie wykonać cięcie o grubości 35 mm. Ogromnymi zaletami tej techniki są dokładność i trwałe efekty. Dodatkowym działaniem zabiegu piezochirurgii jest poprawa metabolizmu i pozbycie się bakterii.

  Przy jakich zabiegach stosowana jest piezochirurgia?

  Piezochirurgia stosowana jest m.in. w:

  • ortodoncji – dzięki wykorzystaniu jej w dekortykacji, czyli zabiegu prostowania zębów, możliwe jest znaczne skrócenie czasu leczenia aparatem ortodontycznym,
  • implantologii – technika pozwala na odpowiednie ułożenie implantu i przyspiesza proces gojenia,
  • zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej – zabieg jest wykonywany, gdy po utracie zęba występuje brak wyrostka zębowego – pomiędzy jamą ustną a zatoką szczękową nie ma wystarczająco dużej ilości kości, aby można było wstawić implanty. Poprzednie metody podniesienia zatoki szczękowej wiązały się nie tylko z bólem, lecz także powodowały najczęściej znaczne uszkodzenia tkanek,
  • ekstrakcji nieprawidłowo rosnących lub niewyrżniętych zębów (np. ósemek) – dzięki technice piezochirurgii zabieg jest prostszy i dużo bardziej komfortowy dla pacjenta.

  Czy taki zabieg jest bolesny lub niekomfortowy?

  W porównaniu z tradycyjną chirurgią, zabieg nie powoduje dużego bólu i krwawienia,

  a najczęściej udaje się całkowicie uniknąć wszelkich niepożądanych działań. Dzięki małej inwazyjności i pomniejszonemu obszarowi leczenia znacznie skrócony jest czas gojenia po zabiegu, a Ty nie odczuwasz dużego dyskomfortu i możesz na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem.

  Piezochirurgia w Smile Design Clinic  – koniecznie sprawdź naszą ofertę i zadzwoń do nas!

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • ortodoncja warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.