Acceledent w SmileDesignClinic | Warszawa

  Dotychczas najbardziej powszechną – i dla niektórych jedyną znaną możliwością prostowania zębów – był aparat stały bądź aligner (aparat zdejmowany). Dzięki postępowi innowacyjnych technologii, w gabinetach stomatologii estetycznej, pojawił się aparat Acceledent. W czym tkwi sekret urządzenia i jakie są jego zalety?

  Jak działa aparat Acceledent?

  Sekret aparatu Acceledent tkwi w wytwarzaniu wibracji – aparat umieszcza się w ustach pacjenta na 20 minut dziennie. Drżenie wywołane przez aparat oddziałuje bezpośrednio na zęby i otaczające je kości. Aparat Acceledent stosowany jest dodatkowo razem z aparatem, co znacznie przyspiesza proces prostowania zębów. Próby kliniczne dowiodły bowiem, że wibracje wzmagają przemieszczanie się zębów nawet do 50%. Cząsteczki kości stymulowane są przez mikrowibracje, które regulują aktywność komórek kości i ich ilość. Metoda stosowana w sposób prawidłowy jest bezpieczna dla zębów i nie powoduje szkód w procesie ortodontycznym – aparat przeszedł badania uniwersyteckie. Dostępność do urządzenia gwarantuje m.in. klinika stomatologii estetycznej Smile Design Clinic.

  Części składowe

  Urządzenie Acceledent składa się z kilku części: aktywatora, zagryzacza, ładowarki i osłony podróżnej. Aktywator jest generatorem wibracji, dzięki którym wspomagamy proces leczenia. Zagryzacz jest częścią mającą bezpośredni kontakt z zębami; jego rozmiar i kształt jest bezpośrednio dobierany do zgryzu pacjenta, aby był dokładnie dopasowany. Dzięki ładowarce podłączonej do aktywatora mamy możliwość kontrolowania użytkowania aparatu. Ładowarka wyposażona jest w wyświetlacz. Osłona podróżna daje natomiast możliwość swobodnego i efektywnego przechowywania oraz transportowania aparatu. Użytkowanie AcceleDent jest komfortowe i wygodne. Jego działanie nie wymaga od pacjenta zaprzestania codziennych czynności.

  Zalety metody

  Niekwestionowaną korzyścią jest znaczne skrócenie czasu leczenia. Warto podkreślić, że nie ma to negatywnego wpływu na efekt końcowy. Z aparatem Acceledent jesteśmy w stanie otrzymać tak samo zadowalający wynik terapii jak przy stałym aparacie, tyle tylko że efekt uzyskamy w krótszym czasie. Aparat współpracuje razem z aparatami stałymi i przenośnymi – można go stosować zarówno u osób dorosłych, jak i u nastoletnich pacjentów. Dzięki znacznemu skróceniu czasu leczenia redukujemy prawdopodobieństwo rozwinięcia się chorób dziąseł i uzębienia takich jak próchnica. Przeprowadzenie zabiegu odbywa się w sposób wygodny i komfortowy dla pacjenta – 20-minutowy codzienny zabieg nie jest uciążliwy, nie wymaga użycia rąk, dzięki czemu możemy bez przeszkód wykonywać codzienne czynności. W klinice Smile Design Clinic można dowiedzieć się szczegółów na temat możliwości skorzystania z Acceledent. Aparat szczególnie polecany jest, kiedy priorytetem pacjenta jest szybki efekt. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom aparat Acceledent jest coraz bardziej popularny wśród pacjentów ortodontycznych.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.