Nowoczesna ortodoncja - przyspiesz proces prostowania zębów

  Prostowanie zębów to dość żmudny proces, który wymaga cierpliwości i odpowiedniej pielęgnacji. Najczęściej stosowanymi metodami ortodontycznymi są znane wszystkim aparaty stałe bądź zdejmowane, a także nakładki na zęby. Rozwój technologii sprawił, że mamy jeszcze inny sposób, dzięki któremu możemy skrócić czas prostowania zębów nawet o 50%. Na czym polega działanie aparatu Acceledent i kiedy się go stosuje?

  Aparat Acceledent – jak to działa?

  Działanie aparatu polega na wytwarzaniu wibracji – oddziaływaniu drgań bezpośrednio na zęby i otaczające je kości, co wzmaga proces przemieszczania się uzębienia. Dlatego też urządzenie stosuje się jako wspomaganie przy aparacie stałym. Spotęgowane działanie przy połączeniu dwóch bodźców skraca okres prostowania zębów nawet do 50%. Metoda została sprawdzona i przebadana pod kątem bezpieczeństwa – nie stanowi ona zagrożenia dla zębów ani ich procesu naprawczego. Dzięki stymulacji mikrowibracjami w sposób nieinwazyjny i płynny usprawnimy całość terapii ortodontycznej.

  Zgodnie z zaleceniami Acceledent powinno się nakładać na zęby każdego dnia na okres 20 minut. Procedura jest przeprowadzana samodzielnie przez pacjenta w warunkach domowych. Korzystanie z Acceledent jest komfortowe i nie stanowi przeszkody w prowadzeniu codziennych obowiązków – nie wymaga nawet używania rąk. Z usługi aparatu AcceleDent można skorzystać dzięki klinice Smile Design Clinic.

  Zalety aparatu Acceledent

  Główną zaletą płynącą z użytkowania aparatu Acceledent jest znaczne skrócenie procesu prostowania zębów. Niesie to za sobą nie tylko oczywisty rezultat uzyskania szybszego efektu, ale także redukcję prawdopodobieństwa rozwinięcia się chorób dziąseł i uzębienia. Nieinwazyjność i bezpieczeństwo metody sprawia, że bez przeszkód można zdecydować się na terapię wspomagającą. Należy podkreślić, że efekt końcowy pozostaje bez zmian – jest on dokładnie taki sam jak przy początkowych założeniach (przy zakładaniu aparatu stałego).

  Acceledent współpracuje zarówno z aparatami zdejmowanymi jak i stałymi. Sprawia to, że metoda jest uniwersalna – przeznaczona zarówno dla dorosłych, jak i nastoletnich pacjentów. Metoda ta polecana jest przede wszystkim pacjentom, dla których uzyskanie efektu w skróconym czasie stanowi priorytet. Dzięki możliwościom Acceledent możesz, skracając czas prostowania, cieszyć się pięknym uśmiechem bez aparatu na wyjątkową okazję lub przed czekającą cię w niedalekiej przyszłości podróżą lub wyjazdem.

  Z czego to się składa?

  Aparat AcceleDent składa się z części, jakimi są:

  • Aktywator – część będąca odpowiedzialna za wytworzenie wibracji.
  • Zagryzacz – element bezpośredniego kontaktu z zębami, indywidualnie dopasowany do pacjenta.
  • Ładowarka – odpowiada za kontrolowanie użytkowania aparatu, wyposażona w wyświetlacz.
  • Osłona podróżna – daje możliwość przechowywania sprzętu i komfortowego transportu.

  Acceledent można swobodnie zabierać ze sobą na okoliczność podróży, a jego użytkowanie w żaden sposób nie koliduje z prowadzeniem dotychczasowego trybu życia.

  Attachment
  • Portrait of an attractive mature woman relaxing on the sofa at home

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.