AcceleDent - przyspiesz leczenie ortodontyczne

  Nałożenie stałego aparatu ortodontycznego wiąże się z długim oczekiwaniem na rezultat końcowy. Całość procesu naprawiania wad zgryzu to wielomiesięczna terapia, kontrolne wizyty u ortodonty, ograniczenia związane z wykluczeniem z diety niektórych produktów i, dla niektórych, dyskomfort estetyczny. Dzięki rozwojowi nowoczesnej stomatologii i ortodoncji opracowano rewolucyjną technikę, dzięki której możliwe jest skrócenie leczenia ortodontycznego nawet o 50%. Dowiedz się na czym polega działanie AcceleDent i poznaj jego zastosowanie w stomatologii.

  Działanie Aparatu Acceledent

  Aparat AcceleDent to urządzenie przenośne, którego działanie ukierunkowane jest na przyspieszenie procesu prostowania zgryzu. W tym celu wykorzystano zjawisko wibracji – to dzięki nim zęby szybciej się przemieszczają. Jest to dodatek do terapii – pacjent może skorzystać z AcceleDent w przypadku użytkowania aparatu stałego bądź aligneru. Działanie AcceleDent zostało dokładnie przebadane – siła oddziaływania aparatu ortodontycznego w połączeniu z mikrowibracjami generowanymi przez AcceleDent powoduje przyspieszenie przemieszczania się zębów w zgryzie, co przekłada się na skrócenie się czasu osiągnięcia pełnego efektu końcowego.

  Dlaczego warto skorzystać z nowoczesnej ortodoncji?

  Działanie aparatu AcceleDent niesie za sobą wiele korzyści. Najważniejszą kwestią jest fakt bezpieczeństwa terapii – zastosowanie dodatkowych wibracji na zęby nie wpływa na wygląd ostatecznego efektu końcowego – jedynym skutkiem użytkowania AcceleDent jest skrócony czas leczenia ortodontycznego. Estetyka efektu końcowego nie ulega zmianie, a stosowanie urządzenia jest dozwolone zarówno u dorosłych, jak i młodzieży. Redukcji ulega również ryzyko rozwoju próchnicy i chorób dziąseł.

  Dodatkowym atutem jest komfortowe użytkowanie – według zaleceń z aparatu korzysta się raz dziennie przez okres 20 minut. Niewielkie gabaryty i odpowiednie przystosowanie powodują, że korzystanie z AcceleDent jest możliwe niemal w każdych warunkach – konstrukcja sprzętu nie wymaga nawet używania rąk. Dostępność AcceleDent potwierdzają wysokiej klasy kliniki stomatologiczne, w tym Smile Design Clinic. Na miejscu, bezpośrednio od ortodonty można zaczerpnąć wszystkich niezbędnych informacji do podjęcia terapii.

  Wygląd aparatu

  AcceleDent składa się z czterech części. Pierwszą z nich stanowi aktywator generujący drżenia. Jego konstrukcja jest na tyle dostosowana, by nie wymagała nawet używania rąk przez pacjenta. Zagryzacz jest częścią bezpośredniego kontaktu zgryzu ze sprzętem. Dobierany jest on indywidualnie przez lekarza ortodontę przed rozpoczęciem terapii – prawidłowe dopasowanie zapewnia komfort i wygodę. Ładowarka odpowiada za sprawne działanie i monitorowanie użytkownika aparatu, a osłona podróżna zapewnia łatwy transport urządzenia.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.