Aparat ortodontyczny - Smile Design Clinic Warszawa

  Niestety nie każdy może pochwalić się pięknym uśmiechem i nienagannym uzębieniem. Wady zgryzu, krzywe zęby, czy widoczne przerwy między nimi to bardzo popularne przypadłości, które w znaczący sposób pogarszają samopoczucie. Na szczęście leczenie ortodontyczne jest w stanie pomóc niemal każdemu pacjentowi. W większości przypadków najskuteczniejsza metoda to założenie na zęby aparatu stałego. W tej chwili na rynku istnieje kilka wariantów, a lekarz specjalista pomoże w wyborze najlepszego rodzaju.

  Aparaty stałe

  Trzeba pamiętać, że leczenie ortodontyczne przy pomocy stałych aparatów to leczenie długofalowe. Najczęściej trwa kilkanaście miesięcy, w zależności od indywidualnych wad każdego pacjenta i efektów, jakie chce się osiągnąć. Założenie aparatu łączy się z wizytami kontrolnymi, podczas których aktywuje się aparat i wymienia niektóre jego elementy i dodaje kolejne. Specjaliści ze Smile Design Clinic dysponują szeroką ofertą leczenia i kilkoma rodzajami aparatów stałych.

  Aparat metalowy

  To zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj stałego aparatu ortodontycznego. Jest w całości wykonany z metalu i składa się z zamków, które są przyklejane do zębów za pomocą specjalnego kleju ortodontycznego oraz łuku, który jest przymocowany do tych zamków i wywiera odpowiednią siłę na zęby. Jedynym niemetalowym elementem są ligatury, czyli kolorowe gumki, utrzymujące łuk w zamkach. Niewątpliwą zaletą takiego leczenia jest to, że obecnie ligatury są dostępne niemal we wszystkich kolorach i wymienia się je na każdej wizycie kontrolnej, co dalej możliwość urozmaicenia wyglądu aparatu i dobranie koloru (lub kilku kolorów) w zależności od gustu i życzenia pacjenta.

  Aparat kosmetyczny

  Jego działanie jest identyczne, jak działanie aparatu metalowego, ale różni się materiałem, z którego są wykonane zamki i z tego wynikającą mniejszą widocznością. Tutaj do dyspozycji mamy porcelanę, kompozyt lub kryształ. Dzięki takim materiałom, zamki są znacznie mniej widoczne od tych klasycznych, metalowych. Ponieważ zamki te łatwiej uszkodzić, wymagają większej dyscypliny od pacjenta. Trzeba jednak pamiętać, że łuk pozostaje metalowy, ale często barwiony w kolorze zębów, ale nadal mamy możliwość wybierania koloru ligatur, dostępne są również takie, o barwie identycznej jak zamki lub przeźroczyste.

  Aparat samoligaturujący kosmetyczny

  Ten rodzaj aparatu ortodontycznego charakteryzuje się tym, że nie ma ligatur, a jego działanie opiera się na działaniu aktywnych klapek, które utrzymują łuk w zamkach. Same zamki są większe, ale dzięki specjalnym konstrukcjom nie podrażniają wnętrza jamy ustnej. Nie ma również konieczności częstych wizyt kontrolnych, natomiast czas leczenia może być nieco krótszy. Tak jak w klasycznym aparacie, istnieje możliwość założenia zamków metalowych, porcelanowych, kompozytowych lub kryształowych.

  Aparat lingwalny Incognito

  To najmniej znany rodzaj aparatu ortodontycznego, który charakteryzuje się najwyższą estetyką, ponieważ jest przymocowywany do wewnętrznej części zębów. Żadna z zakładanych części nie jest widoczna. Leczenie jest niewidoczne, ale niestety mniej komfortowe dla języka niż w przypadku tradycyjnych aparatów, natomiast jego cena jest stosunkowo wyższa. Zaletą Incognito są indywidualnie projektowane zamki odlewane ze stopu złota będącego najbardziej biokompatybilnym metalem.

  Specjaliści z kliniki Smile Design Clinic skonsultują każdy przypadek i dobiorą najlepszą metodę leczenia. Zapraszamy do kontaktu!

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • Beautiful Young Woman with Braces Smiling on White Background

  © Smile Design Clinic