Zęby - stomatologia | Smile Design Clinic Warszawa

  Znakomicie prezentujące się zęby potrafią zawrócić w głowie. To zupełnie naturalne, nie powinniśmy wstydzić się tego, że lubimy piękno. I choć dążenie do ideału niekiedy wymaga od nas wysiłku, z reguły warto się postarać. Efekty końcowe w postaci fenomenalnie wyglądających zębów z pewnością zasługują na wkład pracy i zaangażowanie. Perfekcyjne uzębienie najczęściej nie jest przypadkiem, wymaga po prostu odpowiednich działań. Sprawdź siedem rzeczy, które przybliżą cię do niebiańskiego uśmiechu!

  Wizualizacja uśmiechu metodą DSD

  Pierwszą rzeczą, która przybliży cię do modelowego uśmiechu, jest Digital Smile Design, w skrócie DSD. Metoda ta polega na wykonaniu serii zdjęć zębów oraz twarzy, w celu stworzenia wizualizacji wymarzonego uzębienia. To wzorcowy projekt do przyszłego leczenia, który na etapie wirtualnej prezentacji ułatwia komunikację pacjenta z lekarzem. Dzięki DSD możesz zobaczyć swoje nowe zęby na monitorze i skonsultować ze specjalistą szczegóły dalszego postępowania. Niezależnie od tego, czy potrzebna będzie korekcja ortodontyczna, czy uzupełnienia, takie jak licówki, korony, mosty czy protezy, w naszej klinice Smile Design Clinic najpierw lekarz przeprowadzi z tobą wywiad, a potem przedstawi ci propozycję najskuteczniejszego planu leczenia.

  Usuwanie kamienia nazębnego

  Niesłychanie ważną czynnością, która pomaga utrzymać zęby w rewelacyjnym stanie, jest usuwanie kamienia nazębnego, który przyczynia się nie tylko do nieświeżego oddechu, lecz także próchnicy oraz chorób przyzębia. Warto więc zadbać o kondycję swoich zębów i wykonywać ten zabieg raz na sześć miesięcy.

  Piaskowanie uzębienia

  Kamień nazębny i osad nie zawsze dają się usunąć ze wszystkich miejsc uzębienia, zwłaszcza, jeśli jest ono stłoczone. Z tego powodu warto wykonać piaskowanie, dzięki któremu zęby są idealnie wyczyszczone i znikają z nich przebarwienia. W Smile Design Clinic piaskowanie możesz wykonać w pakiecie z usuwaniem kamienia nazębnego, polerowaniem i fluoryzacją.

  Wybielanie zębów

  Poszarzałe lub pożółkłe zęby, oprócz czyszczenia, niewątpliwie wymagają czynności wspomagających. W takiej sytuacji dobrze zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów. W Smile Design Clinic przeprowadzamy zabieg w ciągu jednej wizyty, za pomocą specjalnego żelu, bezpiecznego dla szkliwa zębów. Ponadto, lekarz może również wykonać dla ciebie nakładki na zęby, które mogą posłużyć ci do samodzielnego wybielania w domu, ale w takim wypadku proces rozjaśniania trwa dwa tygodnie.

  Biała dieta

  Po zabiegu wybielania zęby wymagają również odpowiedniego odżywiania. Pozwala to utrzymać na dłużej efekty końcowe. Przez okres dwóch tygodni wskazane jest unikanie pokarmów oraz napojów, które mogą zabarwić zęby. To produkty, takie jak, na przykład: buraki, owoce leśne, wiśnie, czekolada, kawa, herbata, czerwone wino.

  Korekcja uśmiechu – aparat ortodontyczny lub estetyczne nakładki

  Jeśli masz wadę zgryzu, nierówności uzębienia albo szpary między zębami, doskonałym sposobem na pozytywną przemianę jest leczenie ortodontyczne. Proste zęby możesz uzyskać, nosząc aparat ortodontyczny lub nowoczesne, przezroczyste nakładki na zęby.

  Uzupełnienie braków w uzębieniu

  Znaczącym krokiem, który przybliży cię do niebiańskiego uśmiechu jest uzupełnienie braków w uzębieniu. Czasem zdarza się, że zęby łamią się i wypadają lub muszą być usunięte z powodu próchnicy. W takim wypadku licówki, korony, mosty czy protezy stanowią najlepszą formę udoskonalenia uśmiechu. W Smile Design Clinic przygotowujemy solidne i precyzyjnie dobrane uzupełnienia protetyczne w jeden dzień, bez konieczności pobierania wycisków!

  Stomatologia estetyczna w Smile Design Clinic – poznaj naszą ofertę zabiegów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:
  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • stomatologia estetyczna - Warszawa

  © Smile Design Clinic