Aparaty stałe | Smile Design Clinic, Warszawa

  Ortodoncja jest specjalnością stomatologii zajmującą się leczeniem wad zgryzu. Pacjenci często nazywają ją po prostu prostowaniem zębów. Choć ortodoncja najczęściej jest utożsamiana z poprawą estetyki uśmiechu, to w rzeczywistości leczenie ortodontyczne odgrywa również inne ważne role, np. przywrócenie właściwych funkcji gryzienia i rozdrabniania pokarmu czy poprawę wymowy. W naszej klinice przygotowaliśmy dla Ciebie bogatą ofertę aparatów ortodontycznych: stałych oraz ruchomych, dostosowanych do wieku, wad zgryzu i Twoich indywidualnych potrzeb. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby Twoje leczenie przebiegało w sposób komfortowy i skuteczny.

  Aparaty stałe – masz wybór… Zgłoś się do Smile Design Clinic

  Jesteś zdecydowana na aparat stały, ale być może nie wiesz, że i tu masz wybór. Przeczytaj zatem o nim. Aparaty stałe należą do najczęściej stosowanych w leczeniu ortodontycznym. Przymocowane do zębów na cały okres terapii, pozwalają na skorygowanie poważnych wad zgryzu. Aparat stały działa na zęby nieustannie, dzięki czemu ulegają one pożądanemu przemieszczaniu. Aparat składa się z pierścieni mocowanych zwykle na zębach trzonowych, zamków przyklejanych do przedniej lub tylnej strony zębów, łuku, który przesuwa zęby z określoną siłą oraz ligatur, czyli gumek przytwierdzających łuk do zamków.  W zależności od materiału, z jakiego tworzone są zamki, możesz wybierać między aparatem stałym metalowym, kryształowym i porcelanowym. Jeśli jesteś nastolatkiem, dumnym z ,,gwiazdek na zębach”, możesz wybrać ten metalowy i dobierać do niego kolorowe ligatury. Jeżeli jednak odpowiada Ci bardziej dyskretna forma leczenia, masz do dyspozycji aparat kryształowy (przeźroczysty) lub porcelanowy (biały). Zapewne ortodonta zaproponuje Ci odpowiednio dobrane kolorystycznie ligatury. Jeśli jednak zapragniesz zmian, lekarz zawsze może zmienić kolor ligatur podczas kolejnej wizyty kontrolnej.

  Leczenie aparatem stałym w Smile Design Clinic – przebieg

  Zanim rozpoczniesz leczenie ortodontyczne, zadbaj o to, aby Twoje zęby zostały wyleczone i oczyszczone z kamienia nazębnego. Niezbędne będzie także wykonanie zdjęcia RTG, które pozwoli lekarzowi postawić pełną diagnozę – czasami musisz liczyć się z ekstrakcją wskazanego przez lekarza zęba, aby pozostałe poprawnie się ustawiły. Leczenie jest planowane także na podstawie zdjęć rentgenowskich zgryzu pacjenta oraz pobranych wycisków górnych i dolnych zębów. Na podstawie wyników, lekarza zaproponuje Ci odpowiedni aparat, którego założenie odbywa się podczas jednej wizyty. Ortodonta czyści powierzchnię zębów, a następnie montuje pierścienie i przykleja zamki. Przez rowki w zamkach przeprowadza łuk, który dodatkowo mocują gumki. Pamiętaj, że podczas leczenia, które trwa średnio dwa lata (do trzech), musisz odbywać regularne wizyty, podczas których specjalista obserwuje postępy leczenia, reguluje aparat, zmienia ligatury oraz łuki. Po uzyskaniu pożądanego ustawienia zębów, zamki są odklejane, a pierścienie zdejmowane. Nie jest to jeszcze koniec – czasem konieczne okazuje się utrwalenie uzyskanych rezultatów poprzez noszenie płytek retencyjnych lub stałego retainera, mocowanego do językowej strony zębów. Po zakończeniu leczenia pomyśl o oczyszczaniu zębów, wybielaniu ich lub lakierowaniu. Wówczas Twój uśmiech stanie się śnieżnobiały i sprawi Ci wiele satysfakcji.

  Ortodoncja dla każdego!

  Warto podkreślić, że na leczenie wad zgryzu nigdy nie jest za późno. Nawet jeśli dawno skończyłaś/eś naście lat, możesz zaplanować założenie aparatu stałego. Trzydziestolatki, czterdziestolatki czy pięćdziesięciolatki z aparatem na zębach nie dziwią już dziś nikogo. Przeciwnie staje się to modne i świadczy o tym, że ciągle o siebie dbasz.

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – zapraszamy na konsultacje z naszym specjalistami. Zadzwoń i umów się na wizytę:

   

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

   

  © Smile Design Clinic