Stomatologia w klinice SmileDesignClinic | Warszawa

  Stan uzębienia wpływa zarówno na zdrowie, jak i wizerunek człowieka. Kiedy nasze zęby są zdrowe i białe jesteśmy korzystniej postrzegani przez swojego rozmówce, w efekcie może to być jeden z czynników, który zadecyduje o tym jak potoczy się nasza kariera po rozmowie o pracę. Problemy z uzębieniem mogą znacznie ograniczać człowieka na polu zawodowym, jak i prywatnym oraz powodować ogromne kompleksy. Dowiedz się, jak należy prawidłowo dbać o swoje zęby, by móc uśmiechać się szeroko każdego dnia!

  Stomatologia – podstawowa pielęgnacja uzębienia

  Zęby należy myć dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Powinniśmy też szczotkować je dokładnie po każdym posiłku, dzięki czemu skutecznie zapobiegniemy powstawaniu kamienia nazębnego. Do płukania jamy ustnej po szczotkowaniu należy używać małej ilości wody. W ten sposób fluor będący składnikiem pasty nie zostanie całkowicie wypłukany. Ale szczotkowanie to nie wszystko, o czym wie niewiele osób. Bardzo ważne jest też regularne płukanie zębów odpowiednimi płynami oraz stosowanie nici dentystycznych. Jest to znacznie bardziej skuteczna metoda do walki z próchnicą i resztkami jedzenia niż zwykłe szczotkowanie, gdyż płyn i nici są w stanie dotrzeć nawet w najtrudniej dostępne miejsca, których nie wyczyścimy szczoteczką. Nie wszystkie pasty do zębów są dobre do każdego rodzaju uzębienia. W celu dobrania odpowiedniej pasty powinniśmy udać się na konsultacje ze stomatologiem. Tylko tak zyskamy pewność, że pasta będzie skuteczna.

  Stomatologia – jak wybielić zęby naturalnymi sposobami

  Szkliwo zębów gromadzi bardzo dużą ilość substancji, które z czasem powodują zmianę koloru uzębienia. Jeśli chcemy, by nasze zęby zawsze były śnieżnobiałe, powinniśmy ograniczyć lub całkowicie zrezygnować ze spożywania produktów, które zawierają duże ilości barwników. Do takich produktów możemy zaliczyć kawę, alkohol (zwłaszcza wino) czy herbatę. Swoją dietę możemy wzbogacić natomiast o produkty, które zawierają dużo wapnia i stosować tzw. białą dietę – czyli spożywać w większości białe produkty, np. jajko, twarożek, mleko. Bogate w wapń są ryby oraz świeże warzywa i owoce, np. marchewka i kalarepa. Niekiedy po posiłku towarzyszy nam uczucie “szorstkich” zębów. Oznacza to, że produkty, które zostały przez nas skonsumowane miały niekorzystny wpływ na nasze zęby. Powinniśmy więc unikać tego typu jedzenia. Cukier to zabójstwo dla zębów. Możemy ograniczyć spożywanie czekolady i picie mocno słodzonych napojów, jeśli ciężko jest nam z nich zrezygnować od razu. Małe kroki są ogromnie ważne i równie skuteczne jeśli chodzi o podstawową pielęgnacje zębów. Bardzo ważnymi elementami diety, których zdecydowanie należy unikać są produkty, które po spożyciu “oblepiają” zęby, np. chrupki, chipsy.

  Stomatologia Warszawa – pamiętaj o regularnych wizytach u dentysty

  Do stomatologa zgłaszamy się najczęściej wtedy, gdy doskwiera nam uporczywy ból zęba, z którym nie możemy sobie już poradzić. W pielęgnacji zębów ogromne znaczenie ma profilaktyka i regularne wizyty u specjalisty. Dzięki prostym zabiegom usuwania próchnicy, które oferuje klinika Smile Design Clinic w Warszawie możemy znacznie poprawić stan naszego uśmiechu, a wszystko to w szybki i bezpieczny sposób. Specjalista jest w stanie wyleczyć nawet najbardziej problematyczne uzębienie. Nie ma co zwlekać, im szybciej zgłosimy się do stomatologa, tym szybciej nasze zęby będą znów białe i zdrowe.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.