Stomatologia dziecięca, Warszawa | Smile Design Clinic

  Wizyta z dzieckiem w gabinecie stomatologicznym to wyzwanie dla wielu rodziców. Ważne jest, aby pierwsze spotkanie z dentystą miało charakter adaptacyjny, ponieważ mały pacjent będzie mógł wówczas oswoić się z nowym miejscem i pracą stomatologa. Rodzice powinni od pojawienia się pierwszego ząbka dbać o higienę jamy ustnej swojego dziecka, co pozwoli wykształcić w nim prawidłowe nawyki. Duże znaczenie ma również przekonywanie pociechy, że wizyty u dentysty są potrzebne, aby mieć zdrowe i śliczne zęby. Wówczas mały pacjent z większą ufnością i bez poczucia lęku usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym.

  Wizyta adaptacyjna w gabinecie dentystycznym

  Wizyty adaptacyjne w gabinecie stomatologicznym są świetnym sposobem na oswojenie dziecka z pracą dentysty, a także pokazanie mu prawidłowych technik szczotkowania zębów. Wizyta adaptacyjna powinna mieć miejsce, kiedy dziecko ma jeszcze niepełne uzębienie mleczne i nie doskwierają mu żadne dolegliwości bólowe. Specjaliści stomatologii dziecięcej z Smile Design Clinic w Warszawie zaznaczają, że przyjście do dentysty z ogromnym bólem może niestety wywołać u dziecka przykre wspomnienia i niechęć do leczenia zębów. Rodzice powinni pamiętać, że wizyty adaptacyjne są najlepszym krokiem do rozpoczęcia przygody małego pacjenta z gabinetem stomatologicznym.

  Leczenie zębów mlecznych

  Wielu rodzicom wydaje się, że zęby mleczne ich pociechy i tak wypadną, dlatego nie warto ich leczyć. Jest to bardzo złe myślenie, ponieważ na zębach mlecznych w błyskawicznym tempie potrafi rozwinąć się próchnica, która przenosi się także na zęby stałe. Poza tym chore zęby mleczne również sprawiają dolegliwości bólowe, nieleczone bardzo często wymagają usunięcia, a zbyt wczesne pozbycie się ich może doprowadzić do nieprawidłowego ustawienia zębów stałych.

  Stomatologia dziecięca – podstawowe zabiegi

  • Lakowanie zębów – polega na uszczelnianiu bruzd zębów i przedtrzonowych, to ważny element profilaktyki próchnicy.
  • Lakierowanie zębów – polega na pokryciu zębów preparatem fluorowym, dzięki czemu są bardziej odporne na rozwój próchnicy.
  • Leczenie zębów mlecznych i stałych.

  Stomatologia dziecięca – bezbolesne leczenie z użyciem gazu rozweselającego

  W trosce o jak najwyższy komfort i zapewnienie dziecku przyjemnego, bezbolesnego leczenia można zastosować gaz rozweselający. Sedacja wziewna to rodzaj znieczulenia, polegający na podaniu pacjentowi mieszaniny podtlenku azotu i tlenu. Dzięki tej metodzie można osiągnąć stan odprężenia i pokonać wszystkie nieprzyjemne doznania. Znieczulenie to podaje się wdychając gazu rozweselający przy pomocy specjalnej maseczki zakładanej na nos. Takie leczenie pozwala zażegnać lęk, jaki często występuje u dziecka przed wizytą u stomatologa.

  Przyjazna atmosfera w gabinecie stomatologicznym sprawia, że wizyta u dentysty jest pozytywnym doświadczeniem. Stomatologia dziecięca zajmuje się bezbolesnym i komfortowym leczeniem, profilaktyką próchnicy oraz budowaniem świadomości dotyczącej higieny jamy ustnej. Dbajmy o zdrowy i piękny uśmiech małych pacjentów!

  W celu uzyskania informacji na temat oferty leczenia z zakresu stomatologii dziecięcej w Warszawie, skontaktuj się z Kliniką Smile Design Clinic.

  Attachment
  • stomatologia dziecięca warszawa

  © Smile Design Clinic