Stomatologia dziecięca Warszawa | Smile Design Clinic Warszawa

  Zdrowie jest jednym z najważniejszych aspektów warunkujących jakość naszego życia.  Aby o nie zadbać, niezbędne są regularne wizyty lekarskie. Nikt z nas jednak nie chodzi do lekarza z przyjemnością, najczęściej traktujemy to jako obowiązek. Niemniej, największy problem sprawia nam wybranie się na wizytę dentystyczną. Skoro nawet niejeden dorosły drży na myśl o gabinecie stomatologicznym, to cóż można rzec o dzieciach, które nie mają jeszcze wykształconej świadomości, że dbanie o zęby jest bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym zdrowie? Bardzo istotne, aby tę świadomość w dziecku zakorzenić. Najlepiej przystępnym językiem wytłumaczyć ważność regularnego przeglądu zębów i w razie potrzeby przeprowadzenia leczenia. Najważniejsze, aby dziecka nie zwodzić ani nie oszukiwać. Pozbawione sensu wydaje się przekonywanie malucha, że przeprowadzane u stomatologa zabiegi są w stu procentach pozbawione bólu i dyskomfortu, ponieważ gdy dojdzie do wizyty i leczenia zęba, będzie on jeszcze bardziej przerażony, gdyż jego oczekiwania będą sprzeczne z rzeczywistością. Mamy kilka sposobów na to, aby dzieci opuszczające nasz gabinet miały jak najmilsze wspomnienia z wizyty.

  Rozwijanie świadomości dziecka

  Jak już wspominaliśmy, ta kwestia jest szczególnie istotna. Małoletni pacjenci zdający sobie sprawę z tego, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, bardziej przywiązują wagę do odpowiednio dbania o higienę jamy ustnej. Nasi stomatolodzy, poza leczeniem, lakowaniem czy lakierowaniem ząbków malców, instruują, co to jest próchnica, jak powstaje oraz co jest jej następstwem.

  Odpowiedni personel

  Odpowiedni specjaliści są na wagę złota. Nasza klinika posiada wykwalifikowanych stomatologów, doświadczonych w pracy z dziećmi, którzy potrafią podejść indywidualnie do każdego z nich i sprawić, aby wizyta przebiegła jak najpłynniej i przyjemniej.

  Sedacja wziewna…

  …to nic innego jak zastosowanie gazu rozweselającego jako znieczulenia. Nasza klinika jest jedną z niewielu na rynku, która się nim posługuje. Jego stosowanie jest w pełni bezpieczne, nawet dla najmłodszych pacjentów i ich organizmów. Wdychanie podtlenku azotu powoduje przyjemne oszołomienie, dzięki któremu całkowicie zanika uczucie strachu czy lęku i niejednokrotnie relaksacja jest na tyle głęboka, że może dojść do odprężających marzeń sennych. Mimo tego pacjent pozostaje w stałym kontakcie i współpracy ze stomatologiem. To świetna alternatywa dla znieczulenia w postaci nieprzyjemnych zastrzyków.

  Kącik dziecięcy

  Kąciki zabaw są już w niemal każdym urzędzie, banku, restauracji czy galerii handlowej. My również w swojej klinice posiadamy miejsce przeznaczone specjalnie dla maluchów, aby umożliwić im oczekiwanie na wizytę w przyjaznej atmosferze. Nasze kąciki wyposażone są w zabawki i odpowiednio przystosowane materiały edukacyjne. Tu z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

  Nagroda

  Po wizycie u dentysty warto zaproponować dziecku coś przyjemnego. Jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, mogą to być lody, pójście do kina czy parku. Miłe spędzenie czasu po wizycie u stomatologa pozwoli dziecku skojarzyć ją z czymś przyjemnym. Pamiętajmy, że wszystko zależy od naszego podejścia. Dzieci obserwują nas baczniej niż nam się wydaje i biorą z nas przykład. Jeśli widzą, że rodzic odpowiednio dba o higienę jamy ustnej, myje zęby po każdym posiłku oraz regularnie udaje się na wizyty w gabinecie stomatologicznym w celu przeprowadzenia przeglądu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko pójdzie jego śladem. Dlatego też szczególnie zachęcamy rodziców do dawania przykładu swoim pociechom.

   

  Stomatologia dziecięca w Smile Design Clinic – sprawdź, co możemy Ci zaoferować! Zadzwoń, by umówić się na wizytę:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

   

   

   

  Attachment
  • dobry dentysta - warszawa srodmiescie

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.