Stomatologia estetyczna | Smile Design Clinic Warszawa

  Stomatologia estetyczna to szereg zabiegów dentystycznych, które mają na celu poprawę wyglądu zębów. Obejmuje m.in. wybielanie, korygowanie kształtu i ustawienia zębów, ale też uzupełnienie braków za pomocą implantów. Z pomocą specjalistów z kliniki Smile Design Clinic w Warszawie można znacząco poprawić wygląd swojego uśmiechu.

  Licówki kompozytowe

  Licówki to uzupełnienie protetyczne wykonane z cienkiej ceramicznej płytki. Z ich użyciem można skorygować kształt, ustawienie i kolor zębów. Specjalista dobiera licówki w taki sposób, aby nie dało się ich odróżnić od naturalnych zębów. Do założenia licówek kompozytowych wystarczy jedna wizyta.

  Wskazania do założenia licówek to:

  • przebarwienia zębów,
  • korekta kształtu zębów,
  • złamanie brzegu zęba,
  • zamknięcie przerw między zębami, tzw. diastemy.

  Nie można założyć licówek, jeśli pacjent ma m.in. nieprawidłowy zgryz, braki zębowe w odcinkach bocznych lub bardzo zniszczone zęby.

  Po zabiegu pacjent dostaje specjalne zalecenia dotyczące pielęgnacji i higieny jamy ustnej.

  Nadbudowa zębów

  Nawet mocno zniszczone zęby można uchronić przed ekstrakcją, dzięki odbudowie. Taką metodę stosuje się, jeśli zwykła plomba nie ma szans na właściwe i długotrwałe utrzymanie się w odpowiednim miejscu, a zdarza się tak, kiedy ząb jest bardzo uszkodzony i ma znaczne ubytki. Często odbudowy wymagają zęby po leczeniu kanałowym.

  Zabieg przypomina zwykłe wypełnienie, jednak różni się w szczegółach. Do wypełnienia dodaje się specjalne wkłady, które stanowią podporę. Na taki ząb można również założyć koronę.

  Skaling, piaskowanie, fluoryzacja, polerowanie

  Skaling to zabieg, za pomocą którego usuwa się kamień nazębny. Powstaje on pod i nad dziąsłami i stanowi środowisko dla rozwijających się bakterii. Rozwojowi kamienia sprzyja palenie tytoniu, picie kawy i herbaty oraz nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Istnieje kilka różnych metod skalingu. Nie jest to zabieg bolesny, należy go wykonywać raz lub dwa razy w roku (jeśli pacjent nie pali papierosów).

  Uzupełnieniem skalingu jest piaskowanie zębów, które niweluje przebarwienia i osady powstałe na powierzchni zębów. Główną zaletą tego zabiegu jest to, że dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu mamy gwarancję naprawdę dokładnego oczyszczenia zębów.

  Piaskowanie polega na ,,uderzaniu’’ w zęby sprężonym powietrzem, wodą oraz proszkiem, za pomocą specjalnego urządzenia. Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych, a jedyną niedogodnością jest to, że przez kilka godzin po piaskowaniu należy unikać barwiących pokarmów i napojów, np. kawy, herbaty, buraków, borówek, itp. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka miesięcy.

  Jeśli pacjent zmaga się z próchnicą, remineralizacją szkliwa, przebarwieniami lub nadwrażliwymi szyjkami zębowymi, specjaliści zalecają wykonanie fluoryzacji. Można ją przeprowadzić na dwa sposoby: wewnętrznie, poprzez przyjmowanie tabletek lub kropli oraz zewnętrznie, dzięki szczotkowaniu preparatami z fluorem, nakładanie żeli lub lakierowanie fluorem. Jest to bardzo dobry sposób na wzmocnienie szkliwa i ochronę zębów przed niszczącym działaniem próchnicy.

  Polerowanie zębów może być wykonane jako uzupełnienie skalingu lub samodzielny zabieg. Polega na oczyszczeniu powierzchni zębów z przebarwień, nalotów i ciemnych osadów. Wykonuje się je za pomocą specjalnej szczoteczki i pasty polerskiej o ziarnistości dopasowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta.

  Attachment
  • usmiech
  • stomatologia estetyczna

  © Smile Design Clinic