Stomatologia estetyczna, jako niezbędna część pięknego wyglądu

  Stomatologia estetyczna jest gałęzią stomatologii, która zajmuje się poprawą wyglądu naszego uzębienia. W dobie przywiązywania szczególnej wagi do aparycji, dziedzina ta bardzo szybko się rozwija. Piękny uśmiech nie jest już zarezerwowany tylko dla osób młodych oraz tych, z naturalnie pięknym uzębieniem.

  Jakie rozwiązania wykorzystuje stomatologia estetyczna?

  Zapytaliśmy ekspertów ze Smile Design Clinic o sposoby na idealny uśmiech. – Stomatologia estetyczna może nam aktualnie zaoferować wiele zabiegów, które w dużej mierze poprawiają wygląd uzębienia – nie tylko kolor, ale również kształt i proporcje zębów.

  Wybielanie zębów

  Najprostszym i najczęściej wybieraną propozycją jest wybielanie zębów. Największą skutecznością charakteryzują się dwie metody:

  Nite White – specjalnie dla osób, które wolą unikać wizyt u stomatologa, ponieważ cała procedura odbywa się w warunkach domowych. Pacjent pojawia się w gabinecie aby stworzyć wycisk – na jego podstawie konstruowane są specjalne nakładki z preparatem Nite White, które pozostawione na zębach wybielają je. Zakładane są one na kilka godzin, a dzięki przezroczystemu preparatowi, na zębach nie można zauważyć ingerencji stomatologicznej. Efekt uzyskiwany jest po 2 tygodniach.

  Opalescence to jeszcze bardziej komfortowa metoda – polega na natychmiastowym wybielaniu zębów. Po zabezpieczeniu tkanki zębowej, stomatolog nakłada specjalny środek wybielający. Cała procedura trwa 15 minut.

  Korygowanie kształtu i ustawienia zęba

  Licówki są to małe, ceramiczne płytki które nakłada się na uszkodzony ząb w zależności od typu jego niedoskonałości. Są to najczęściej używane preparaty wykorzystywane w korygowaniu kształtu i ustawieniu zęba. Można nimi wyrównać wszelkie niedoskonałości i wymodelować idealny kształt zęba. Przy odpowiednim nałożeniu licówki mogą tworzyć efekt prostych zębów, a także maskować wszelkie przebarwienia.

  Przed rozpoczęciem nakładania licówek warto wyleczyć wszystkie zęby, aby zapobiec zdejmowaniu płytek w przyszłości. Ważne jest również delikatne oszlifowanie zęba, ponieważ każdy nakładany płatek dodaje objętości. Po utworzeniu wycisku naszego uzębienia stomatolog jest w stanie dopasować idealne licówki, które zagwarantują nam piękny uśmiech.

  Korony i mosty są to stałe protezy zębowe. Korona to proteza, służąca do całkowitego przykrycia pojedynczego zęba (w odróżnieniu od licówek, które przykrywają fragmenty zęba). Służy ona w medycynie estetycznej, ale również ze względu na swoje wymiary wzmacnia cały ząb. – Dlatego też jest zalecana w przypadku rozległych ubytków zębowych, w zapobieganiu złamania słabego zęba lub jego odbudowy jeśli do takiego złamania dojdzie – wyjaśniają eksperci z kliniki Smile Design Clinic. Jeśli posiadamy rozległe przebarwienia, korona również będzie odpowiednim rozwiązaniem. Ponadto jest ona stosowana po zabiegach endodontycznych. Tak jak w przypadku licówek, przed nałożeniem ząb zostaje oszlifowany i wykonywany jest wycisk, ale do momentu utworzenia właściwej protezy pacjent nosi koronę tymczasową. Najwyższą jakością i estetyką cechują się korony porcelanowe i pełnoceramiczne.

  Most z kolei tworzą ułożone w szeregu, połączone ze sobą korony. Takie rozwiązanie wybierane jest podczas uszkodzenia kilku, sąsiadujących ze sobą zębów. Cena zależna jest od ilości koron w moście.

  Implanty

  To rozwiązanie wykorzystywane jest w przypadku braku całego zęba. Implanty to tytanowe wkręty,  na stałe umocowane w kości i dzięki temu zastępują naturalne korzenie zębowe. Na ich podstawie można utworzyć koronę i tym sposobem odtworzyć cały utracony ząb! Implant z powodzeniem zastępuje naturalne uzębienie, dzięki czemu jego użytkowanie jest komfortowe i nie przeszkadza w codziennych czynnościach takich jak żucie, czy gryzienie. W procesie gojenia tytan zrasta się z kością na stałe, co dodatkowo zwiększa jego integrację z jamą ustną. Ta metoda jest idealnym rozwiązaniem dla osób, których zębów nie dało się odratować i gwarantuje pełną estetykę oraz naturalny, piękny wygląd uzębienia.

  Attachment
  • implanty

  © Smile Design Clinic