Stomatologia estetyczna | Smile Design Clinic Warszawa

  Estetyczny uśmiech niejednokrotnie jest kluczem do sukcesu w wielu dziedzinach naszego życia. Oczywiste jest, że powinniśmy mieć zdrowe i wyleczone zęby, ale czy to wystarczy?

  Coraz więcej z nas zwraca także uwagę na ich kształt czy kolor, chcielibyśmy, aby były proste i śnieżnobiałe. Współcześnie piękny uśmiech w łatwy i szybki sposób możemy uzyskać dzięki zabiegom, jakie oferuje stomatologia estetyczna.

  Stomatologia estetyczna – poznaj wachlarz jej możliwości

  Stomatologia estetyczna oferuje wiele zabiegów mających na celu poprawienie wyglądu naszych zębów. Pacjenci mogą sprawić sobie piękny uśmiech, dzięki któremu wzrośnie ich samoocena i poczują się pewniej w kontaktach z innymi ludźmi. Warszawska klinika Smile Design Clinic realizuje leczenie z zakresu stomatologii estetycznej, skierowane nawet do najbardziej wymagających pacjentów.

  Licówki skorygują kształt Twoich zębów

  Licówki są bardzo łatwym sposobem na skorygowanie kształtu zakrzywionych zębów oraz zamaskowanie ich przebarwień. Wymagają minimalnej ingerencji w strukturę zęba (zazwyczaj delikatne oszlifowanie), po czym przytwierdzane są przy pomocy specjalnego kleju. Stomatolodzy z kliniki Smile Design Clinic dodają, że w przypadku niewielkiej korekty można zastosować także licówki bez szlifowania.

  • Licówki kompozytowe to bardzo cienkie płytki ceramiczne, które licuje się na przednie powierzchnie zębów.
  • Licówki porcelanowe to cienkie płytki, które po nałożeniu wyglądają jak naturalne zęby. Charakteryzują się większą wytrzymałością i trwałością niż licówki kompozytowe.

  Odbudowa korony zęba

  Stomatologia estetyczna pozwala także odbudować zniszczone tkanki zęba, dzięki czemu przywraca mu naturalny wygląd i kolor. Częstym rozwiązaniem odbudowy zęba są nakłady, wkłady koronowe lub korony.

  Oczyszczanie zębów

  Stomatologia estetyczna oferuje nam również wykonanie zabiegów, które pozwolą utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Bardzo ważne jest, aby regularnie oczyszczać zęby z nalotu i kamienia nazębnego. Niezbędny w tym przypadku jest skaling – zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego przy pomocy drgających skalerów. Jest to działanie w pełni bezpieczne i bezbolesne dla pacjenta. Jako uzupełnienie skalingu zaleca się wykonanie piaskowania. To zabieg pozwalający na usunięcie resztek kamienia oraz zanieczyszczeń i przebarwień ze szczelin międzyzębowych.

  Po oczyszczeniu zębów stomatolog powinien jeszcze nałożyć na nie fluor. Fluoryzacja pozwoli wzmocnić szkliwo i ochronić je przed działaniem bakterii.

  Wybielanie zębów

  Wybielanie zębów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zęby możemy wybielić w gabinecie stomatologicznym, np. przy pomocy specjalnego preparatu Opalescence, jaki stosowany jest m.in. w klinice Smile Design Clinic.

  Pacjenci mogą również zdecydować się na wybielanie zębów w domu, dzięki przezroczystym nakładkom, które zakłada się na noc.

  Stomatologia estetyczna pozwala spełnić marzenia o zdrowym i pięknym uśmiechu. Każdy z nas znajdzie w jej ofercie najlepsze rozwiązanie dla siebie i swoich zębów. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie smiledesignclinic.pl.

  Attachment
  • stomatologia estetyczna

  © Smile Design Clinic