Stomatologia estetyczna w Smile Design Clinic w Warszawie

  Każdy z nas chce mieć piękny, zdrowy uśmiech. Stosowanie past wybielających i codzienna higiena jamy ustnej nie zawsze jest w stanie zapewnić wymarzony efekt. Na szczęście promienny i zadbany uśmiech możemy uzyskać na wiele sposobów dzięki nowoczesnym technikom wykorzystywanym w stomatologii estetycznej.

  Dlaczego na zębach powstają przebarwienia?

  Istnieje wiele przyczyn powstawania przebarwień na zębach, np. nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Niektóre osoby mają naturalnie ciemne zęby. Z biegiem lat zęby ciemnieją przez picie kawy, herbaty czy palenie papierosów. O zęby powinniśmy dbać regularnie. Należy je szczotkować minimum dwa razy dziennie, zaleca się także czyszczenie ich po każdym posiłku. Powinniśmy używać nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej. Należy też regularnie chodzić do dentysty. By jednak lepiej zadbać o nasz uśmiech, zwłaszcza gdy chcemy wyglądać zjawiskowo podczas ważnego wydarzenia, możemy poddać się jednemu z kilku prostych i skutecznych zabiegów.

  Licówki kompozytowe

  Licówki są wykonane z materiału kompozytowego. Dzięki nim możemy pozbyć się przebarwień oraz skorygować kształt zęba. Dopasowywane są precyzyjnie do kształtu i koloru zębów sąsiadujących, dzięki czemu wyglądają naturalnie. Przed zabiegiem lekarz ocenia dokładny stan zębów i dziąseł. Licówki zakłada się już podczas jednej wizyty, gdyż są wykonywane bezpośrednio w ustach pacjenta. Nakłada się materiał kompozytowy, warstwa po warstwie, aż do uzyskania odpowiedniego efektu, który będzie zadowalał pacjenta. Wiele gwiazd z czerwonego dywanu zawdzięcza swój biały uśmiech właśnie licówkom kompozytowym.

  Skaling i piaskowanie

  Skaling i piaskowanie to dwie popularne metody stosowane w stomatologii estetycznej w celu pozbycia się kamienia nazębnego. Kamień najpierw rozbija się na zębach używając specjalistycznego urządzenia. Kolejnym etapem jest piaskowanie, czyli usunięcie osadu i przebarwień. Lekarz stomatolog poleruje powierzchnię zęba, dzięki czemu unikniemy powstawania kamienia nazębnego w przyszłości.

  Fluoryzacja

  Fluoryzacja to zabieg profilaktyczny. Pozwala wzmocnić zęby dzięki fluorowi, który wbudowuje się w szkliwo zębów i oddziałuje na zawarte w nich wapno. Dzięki temu zęby są znacznie bardziej odporne na działanie kwasów znajdujących się w naszej jamie ustnej. Fluoryzacja zapobiega powstawaniu próchnicy, a nasze zęby są wzmocnione i zdrowe.

  Preparat Nite-White

  Jest to metoda wybielająca zęby za pomocą nakładek. Najpierw pobiera się wycisk uzębienia pacjenta, a następnie wykonuje nakładki dopasowane dokładnie do zębów pacjenta. Stomatolog przepisuje nam specjalny żel, który stosowany regularnie pozwoli wybielić zęby. Efekt widoczny jest już po kilku użyciach. Odlewy wykonuje się bezpośrednio w gabinecie. Terapia trwa tylko kilkanaście dni, a rezultat jest spektakularny.

  Preparat Opalescence

  Wybielenie zębów jest możliwe już podczas pierwszej wizyty. Jest to również metoda nakładkowa, ale zęby wybiela się w gabinecie dentystycznym. Efekt widać natychmiastowo. Dzięki Opalescence możemy wybielić wszystkie lub pojedyncze zęby. Kolor stabilizuje się zwykle kilkanaście dni. Po upływie tego czasu zęby są jeszcze bielsze.

  Wszystkie zabiegi wybielające zęby powinny być nadzorowane przez stomatologa. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że wykorzystywane preparaty są bezpieczne dla naszego uzębienia. Lekarz pomoże dobrać metodę wybielania indywidualnie do potrzeb i stanu zębów pacjenta, co pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów.

  © Smile Design Clinic