Stomatolog - nowoczesne leczenie | Smile Design Clinic

  Przed Tobą wymarzony urlop? Chcesz spędzić go w sielskiej atmosferze i bez przykrych niespodzianek? W takim razie pomyśl o wspaniałym prezencie, jaki możesz sobie sprawić przed wyjazdem, to znaczy o zabezpieczeniu swoich zębów przed nagłym bólem. Zepsuty ząb może zakłócić nawet najbardziej udany wypoczynek. Warto o tym pomyśleć, zanim wybierzesz się w bliższą lub dalszą podróż. Nie ma chyba nic gorszego niż spędzić godziny w samolocie, aucie czy pociągu na męczeniu się z dolegliwościami bólowymi. Sprawdź, co można zrobić, żeby uniknąć tego rodzaju nieprzyjemności i odpocząć bez zbędnych zmartwień!

  Słodkie przekąski na urlopie

  Lody, ciastka, gofry, bita śmietana, dżem, miód i czekolada to częste przekąski, które są spożywane w czasie urlopu. Trudno sobie wyobrazić wakacje bez nich. Jednak produkty te zawierają cukier, dlatego zwiększają ryzyko próchnicy. Może się więc zdarzyć, że w najmniej oczekiwanym momencie dopadnie Cię ból zęba. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że po zjedzeniu ulubionych słodkości trzeba jak najszybciej umyć zęby albo, jeśli to niemożliwe, po prostu w takich sytuacjach żuć gumę z ksylitolem, który neutralizuje kwasy, a także zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej. Wskazane byłoby również, żeby stomatolog obejrzał Twoje uzębienie jeszcze przed wyjazdem, pod kątem zmian próchnicowych. W razie potrzeby lekarz wykona wypełnienie zęba, który zaczął się psuć.

  Niezbędne przybory do czyszczenia

  Pamiętaj też, żeby zabrać ze sobą niezbędne przybory do czyszczenia, czyli miękką szczoteczkę do zębów, nici dentystyczne i płyn do płukania jamy ustnej. Systematyczna ochrona zębów w postaci odpowiedniej higieny to absolutne minimum, które pozwoli Ci na cieszenie się urlopem bez stresu o ból zęba. Po kontroli, którą przeprowadzi nasz stomatolog, możesz też zadbać o rozjaśnienie uśmiechu tak, aby Twoje uzębienie przyciągało spojrzenia innych. W Smile Design Clinic oferujemy dwa sposoby na wybielanie zębów – w naszym gabinecie oraz domowe preparatem Nite-White.

  Działania zapobiegawcze wobec próchnicy

  Oprócz odpowiedniej higieny jamy ustnej i zabiegów oczyszczających, takich jak usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, polerowanie oraz fluoryzacja, równie ważne jest wyleczenie wszystkich ubytków, w jak najwcześniejszej fazie próchnicy. Stomatolog w Smile Design Clinic może w takim przypadku posłużyć się bezbolesną i niewymagającą borowania metodą leczenia ICON. Jeśli ubytek jest w bardziej zaawansowanym stadium, konieczne będzie wypełnienie zęba materiałem światłoutwardzalnym.

  Endodoncja i uzupełnienia protetyczne

  Czasem zdarza się, że konieczne jest leczenie kanałowe. Na szczęście, zęby bardzo zniszczone można nadbudować protetycznie, poprzez inlay, onlay, overlay oraz korony. Endodoncja w Smile Design Clinic to sposób na ratowanie naturalnych zębów pacjenta, dopóki istnieje szansa na poprawę ich kondycji. Jeśli natomiast zmagasz się ze szparami między jedynkami czy popękanym uzębieniem, idealnym rozwiązaniem są licówki. Doskonale maskują one niedoskonałości zębów przednich.

  Czysta radość z wakacji

  Wakacje powinny być czasem niczym niezmąconego, prawdziwego relaksu. Jeśli więc chcesz, żeby były naprawdę spokojne, skorzystaj z pomocy naszych ekspertów. Stomatolog ze Smile Design Clinic z pewnością zabezpieczy Twoje zęby przed próchnicą, a jeśli zechcesz zadba również o estetykę uśmiechu. Usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja i wybielanie zębów są u nas wykonywane solidnie, a także w błyskawicznym tempie.

  Stomatologia zachowawcza w Smile Design Clinic – sprawdź ofertę i umów się na wizytę. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

  Attachment
  • leczenie prochnicy - cena

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.