Licówki na zęby | Smile Design Clinic Warszawa

  Taką czy inną walkę o piękne zęby toczy każdy z nas. Zakres działań, które możemy podjąć jest naprawdę szeroki. Od higieny w domowym zaciszu zaczynając, po profesjonalne zabiegi w gabinecie stomatologicznym, takie jak wybielanie, korekta zgryzu czy też popularne licówki. Na pewno wiesz, czym są licówki i po co się je zakłada. Czy wiesz jednak czym są chipsy stomatologiczne? Brzmi apetycznie czy wręcz nieprawdopodobnie? Jeśli myślisz, że to apetyczny żart, jesteś w błędzie. Nowoczesna stomatologia estetyczna proponuje Ci takie właśnie rozwiązanie – w sam raz na ząb.

  Czym są chipsy na zęby?

  Chipsy stomatologiczne to nic innego jak licówki. Nazwa ta pojawiła się w momencie, gdy licówki przeszły niesamowitą metamorfozę. Musisz wiedzieć, że to rozwiązanie, które stosowane jest od lat w gabinetach stomatologicznych. Początkowo jednak, aby nałożyć na ząb licówkę, trzeba było go odpowiednio przygotować, czyli oszlifować. Wiele osób rezygnowało z zabiegu już na samą myśl o takich działaniach wykonywanych na zębie. Dziś ten problem już nie istnieje. Nowoczesne licówki są znacznie cieńsze, przypominają soczewki kontaktowe i mają grubość 0,2 mm. Możemy więc powiedzieć, że są wręcz ultracienkie. Dzięki temu założenie ich nie wymaga szlifowania powierzchni zęba. Płatek przykleja się bezpośrednio do zęba, bez naruszania jego struktury czy szkliwa. Nie musisz obawiać się przykrych zabiegów na zębach przy zakładaniu licówek! Nie będzie wiercenia, znieczulenia ani wielu wizyt. Dziś wystarczy przyjść do nas dwa razy i sprawa załatwiona.

  Dla kogo chipsy stomatologiczne?

  Co możesz osiągnąć, decydując się na licówki? Do Smile Design Clinic w Warszawie przychodzą pacjenci, którzy pragną zafundować sobie zniewalający, piękny uśmiech. Możemy im poprawić kolor uzębienia, sprawić, że będą proste i równe. Możemy poprawić kształt, wydłużyć, a nawet zlikwidować szparę między nimi, czyli diastemę. Dzięki cienkim płatkom na zęby ukrywamy wszelkie niedoskonałości, jak pęknięcia, rysy, przebarwienia. Podsumowując, licówki sprawdzą się u Ciebie, jeżeli:

  • chcesz zmienić kolor zębów,
  • musisz odbudować brakujące fragmenty zęba,
  • chcesz wyregulować kształt,
  • chcesz mieć zęby o odpowiedniej wysokości, równe.

  Rodzaje licówek

  Istnieje kilka rodzajów licówek, a podział zastosowano ze względu na rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Mamy więc do wyboru licówki ceramiczne, akrylowe, kompozytowe i pełnoceramiczne. Wszystkie pozwalają poprawić wygląd zębów i nadają uśmiechowi nowy wymiar.

  Proces zakładania licówek

  Zastanawiasz się, czy możesz założyć licówki? Jeśli masz wątpliwości, przyjdź do nas i umów się na pierwszą wizytę. W Smile Design Clinic przeprowadzamy z pacjentem dokładny wywiad. Musimy wiedzieć, czego oczekujesz, a także czy możemy przygotować dla Ciebie licówki. Jeśli zgrzytasz zębami lub obgryzasz paznokcie, licówki zdecydowanie nie są dla Ciebie. Zanim je założymy, musisz także wyleczyć zęby. Jeśli cierpisz na choroby dziąseł czy też poważniejsze wady zgryzu, prawdopodobnie lekarz nie poleci licówek, a zaproponuje inne rozwiązanie. Gdyby jednak okazało się, że przeciwwskazań nie ma, możesz oczekiwać kilku niezbędnych czynności:

  • wyleczenie ubytków i ewentualne wybielenie zębów,
  • delikatne zmatowienie, oszlifowanie,
  • wykonanie wycisku,
  • założenie licówek tymczasowych,
  • przymocowanie właściwych licówek za pomocą specjalnego cementu,
  • utwardzenie cementu światłem lampy,
  • polerowanie zębów.

  Z chipsami na zębach?

  Zastanawiasz się, jak żyć z licówkami, czy odczujesz jakąś różnicę. Może się okazać, że po prostu potrzebujesz chwili, aby się przyzwyczaić. Bezpośrednio po ich nałożeniu warto unikać barwiących potraw, napojów czy gryzienia twardych produktów. Musisz poczekać, aż licówki ,,zaadaptują” się w nowych warunkach. A jak postępować z nimi na co dzień? Jak z własnymi naturalnymi zębami. Musisz nitkować, płukać, kontrolować. Czasem warto usuwać kamień i osad, aby jak najdłużej cieszyć się idealnym uśmiechem. Zresztą w Smile Design Clinic powiemy, co robić, aby Twoje chipsy zawsze wyglądały apetycznie!

  Zakładanie licówek w Smile Design Clinic – dowiedz się więcej i umów się na wizytę. Przyjdź do nas, a sprawdzimy, czy do twarzy Ci z licówkami! Zadzwoń i umów się na wizytę:

   

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • stomatologia estetyczna - warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.