CEREC Warszawa | Smile Design Clinic

  Mniejsze i większe braki w uzębieniu psują estetykę naszego uśmiechu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie odpowiedniego rodzaju odbudowy protetycznej. Na wykonanie tradycyjnych uzupełnień w pracowni protetycznej czekamy zazwyczaj kilka dni. Nowoczesna stomatologia ma jednak alternatywę dla pacjentów, którym zależy na szybkim leczeniu, jaką jest system CEREC. Pozwala on na kompleksowe i jednowizytowe leczenie protetyczne.

  CEREC – nowe oblicze protetyki

  CEREC to system CAD/CAM, który wykonuje pełnoceramiczną odbudowę protetyczną w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. CEREC umożliwia cyfrowe zaprojektowanie uzupełnienia i w kolejnym kroku jego estetyczne oraz trwałe wykonanie. Takie nowoczesne leczenie protetyczne odbywa się w jednym miejscu w ciągu kilkudziesięciu minut. Można skorzystać z niego w warszawskiej Klinice stomatologicznej Smile Design Clinic.

  CEREC – leczenie krok po kroku

  1.    Na początku stomatolog musi opracować plan leczenia, wybiera najlepszy wariant odbudowy protetycznej. Kolejno oczyszcza ząb z próchnicy i starych wypełnień.
  2.    Kolejnym krokiem jest pobranie wycisku cyfrowego przy pomocy wewnątrzustnej kamery – pole protetyczne zostaje zeskanowane, a obraz przesłany do komputera. Wycisk wizualny jest bardzo precyzyjny, ponieważ dokładnie rejestruje wszystkie tkanki miękkie i twarde w ich prawidłowym położeniu.
  3.    Następnie lekarz projektuje kształt uzupełnienia. Obraz wyświetlany jest na monitorze, dzięki czemu pacjent także może wnosić swoje sugestie, co do wyglądu nowego zęba.
  4.    Po zaakceptowaniu wirtualnej odbudowy protetycznej wybiera się rodzaj i kolor materiału, z jakiego będzie wykonana.
  5.    W kolejnym etapie odbudowa protetyczna zostaje wycięta przez frezarkę CEREC (trwa to około 10 minut).
  6.    Praca po ostatecznym wykończeniu jest przez kilka minut wypalana w specjalnym piecu.
  7.    Kiedy odbudowa jest gotowa, stomatolog cementuje ją w ustach pacjenta. Kompleksowe leczenie protetyczne jest przeprowadzone w ciągu jednej wizyty.

  Rodzaje uzupełnień protetycznych w systemie CEREC

  Wypełnienia inlay/onlay/overlay – stosuje się je w celu odbudowy zniszczonego zęba. Różnią się od siebie zakresem odtworzenia brakujących tkanek.
  Endokorony ceramiczne – pozwala na odbudowę zęba z zachowaniem maksymalnej ilości naturalnych tkanek.
  Korony pełnoceramiczne – to bardzo wytrzymałe i estetyczne odbudowy, które doskonale imitują naturalne tkanki zęba.
  Licówki pełnoceramiczne – to cienkie płytki ceramiczne, które pokrywają przednie powierzchnie zębów. Pozwalają na estetyczne skorygowanie kształtu zębów.

  Zalety CEREC:

  • leczenie protetyczne podczas jednej wizyty,
  • umożliwia wykonanie różnego rodzaju odbudowy protetycznej,
  • możliwość idealnego dopasowania uzupełnień protetycznych,
  • współpraca stomatologa z pacjentem, który może wnosić swoje sugestie,
  • uzupełnienia są trwałe i estetyczne.

  CEREC protetyka 3D daje możliwość szybkiego wykonania trwałych i idealnie komponujących się z resztą uzębienia uzupełnień protetycznych. Ten nowoczesny system został stworzony z myślą o pacjentach, którym zależy na szybkim leczeniu, które zaczyna się i kończy podczas jednej wizyty.

  Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z recepcją naszej kliniki stomatologiczną Smile Design Clinic w Warszawie.

  Attachment
  • cerec

  © Smile Design Clinic