Technika SWLF | Smile Design Clinic Warszawa

  Leczenie ortodontyczne przy pomocy aparatów na zęby pozwala skorygować nawet bardzo poważne wady zgryzu oraz przywrócić zębom estetyczny wygląd. Niestety zazwyczaj jest to proces bardzo długi. Współczesna ortodoncja ma jednak skuteczny sposób na skrócenie czasu leczenia, a jest nim technika SWLF. Poznajmy jej możliwości oraz korzyści, jakie oferuje pacjentom.

  Technika SWLF – na czym polega?

  SWLF (Straight Wire Low Friction) to technika łuku prostego z niskim tarciem. Jej twórcą jest profesor David Suaréz Quintanilla. Ta nowatorska technika, wykorzystywana w ortodoncji, posiada zalety techniki łuku prostego, a dodatkowo wyklucza problem tarcia dynamicznego i statycznego. Tarcie ma zapewniać podczas leczenia stabilizację zgryzową oraz kontrolę ustawiania korzeni, jednak podczas szeregowania i poziomowania stanowi pewien problem, ponieważ ogranicza skuteczność działania łuków o dużej elastyczności. Prowadzi to niestety do wydłużenia czasu leczenia.

  Jak podkreślają specjaliści z warszawskiej Smile Design Clinic, technika SWLF jest niezwykle prosta, daje możliwość ograniczenia liczby wizyt w gabinecie ortodontycznym oraz, co najważniejsze pozwala skrócić czas całego leczenia.

  Na czym polega skuteczność metody SWLF?

  • Zastosowanie zamków Synergy

  Stosowanie tych zamków zwiększa poślizg w początkowej fazie leczenia przy pomocy łuków o dużej elastyczności. Zamki Synergy kontrolują tarcie zębów podczas całego procesu leczenia. Ich zaletą jest to, że nie mają żadnych ruchomych części i pozwalają na mocne umiejscowienie. Synergy ułatwiają ponadto szybką wymianę drutów w zamku, a także umożliwiają wcześniejsze zastosowanie grubszych łuków ortodontycznych do zamykania szpar. Metoda ta jest zatem bardzo komfortowa dla pacjenta.

  • Ligatury o mniejszym tarciu

  Do zamków Synergy zaleca się stosowanie ligatur o mniejszym tarciu (polimer, którym są pokryte w kontakcie ze śliną zwiększa poślizg).

  Budowa zamków Synergy

  • gładkie wykonanie
  • 6 skrzydełek
  • skrzydełka środkowe
  • zaokrąglenia slotu

  Idealny łuk zębowy dzięki metodzie SWLF

  Metoda SWLF pozwala na skrócenie czasu leczenia i ograniczenie liczby wizyt. Kształt zamków Synergy umożliwia uzyskanie dużo efektywniejszych wyników leczenia ortodontycznego i jest komfortowy dla pacjenta.

  Dlaczego leczenie ortodontyczne jest tak ważne?

  Wady zgryzu powinny być korygowane nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Leczenie ortodontyczne może być przeprowadzone zawsze, niezależnie od wieku. Tylko proste zęby prawidłowo spełniają swoje funkcje oraz nie są bardzo podatne na rozwój różnych chorób (m.in próchnicy). Współcześnie leczenie ortodontyczne nie musi być już długim procesem, więc coraz chętniej decyduje się na nie wielu pacjentów. Dla bardziej wymagających osób, które nie chcą nosić widocznych aparatów, istnieje także możliwość założenia tzw. aparatu lingwalnego (zakładany od wewnętrznej strony zębów). Umożliwia on przeprowadzenie subtelnego i niewidocznego leczenia.

  Technika SWLF i stosowane w niej zamki Synergy to gwarancja skutecznego i szybszego leczenia ortodontycznego, dzięki zmniejszeniu tarcia łuków.

  Więcej informacji na temat techniki SWLF – łuku prostego z niskim tarciem na stronie smiledesignclinic.pl.

  Attachment
  • swlf

  © Smile Design Clinic