Stomatologia estetyczna | Smile Design Clinic Warszawie
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to stosunkowo nowy dział stomatologii, który powstał w odpowiedzi na potrzeby pacjentów marzących o nienagannym, zachwycającym uśmiechu. W trosce o zdrowie i piękny wygląd zębów, stomatologia estetyczna oferuje rozwiązania, których efektem jest spektakularna metamorfoza uśmiechu. Rezultatem działań stomatologii estetycznej, są nie tylko zdrowe zęby, ale także poprawa ich proporcji, rozmiaru i koloru, dostosowane do oczekiwań pacjentów i norm, wyznaczanych przez liderów ze słonecznej Kalifornii i Italii. .

Do najpopularniejszych zabiegów zaliczyć można z pewnością wybielanie zębów, licówki, a także mosty i korony.

Dzięki innowacyjnym technikom z zakresu stomatologii estetycznej, oferowanym przez Smile Design Clinic, możliwe jest między innymi:

  • oczyszczenie i polerowanie zębów (skaling, piaskowanie),
  • odbudowa zębów (wypełnienia typu inlay/onlay),
  • skorygowanie kształtu i barwy zębów (licówki),
  • korekta ustawienia zębów (aparat ortodontyczny),
  • wybielenie zębów (wybielanie nakładowe),
  • uzupełnienie braków zębowych (implanty, mosty, protezy),
  • zmiana kształtu dziąseł (w celu odsłonięcia lub zasłonięcia korony zębowej).

Wybielanie zębów

Specjalistyczne preparaty wybielające, stosowane w gabinecie dentystycznym lub samodzielnie w domu, to sposób na nieinwazyjne rozjaśnienie zębów i uzyskanie ich śnieżnobiałego odcienia. Profesjonalne wybielanie zębów daje niezwykłe rezultaty, wpływając pozytywnie na atrakcyjność twarzy i pewność siebie pacjenta.
Klinika Smile Design Clinic oferuje Państwu wybielanie zębów przy pomocy preparatów Nite White oraz Opalescence:

  • Nite White jest preparatem do wybielania nakładkowego, które przebiega w warunkach domowych. Nakładki tworzone są na podstawie pobranych wycisków, co umożliwia ich dokładne dopasowanie do zębów pacjenta. Pacjent otrzymuje przezroczyste nakładki wraz z preparatem Nite White i przeprowadza kurację wybielającą samodzielnie. Wypełnione żelem nakładki należy nosić przez kilka godzin dziennie lub w ciągu nocy przez kolejne 2 tygodnie. W tym czasie zalecane jest przestrzeganie tzw. białej diety, zakładającej wykluczenie spożywania produktów mogących zabarwić zęby (np. kawa, herbata, czerwone wino, jagody).
  • Opalescence to żel przeznaczony do natychmiastowego wybielania zębów, przeprowadzanego w gabinecie stomatologicznym. Przed nałożeniem preparatu wybielającego, stomatolog pokrywa dziąsła specjalnym materiałem zabezpieczającym. Żel Opalescence aplikowany jest bezpośrednio na zęby i pozostaje na nich przez ok. 10-15 minut. Po tym czasie zostaje on usunięty przy pomocy ssaka stomatologicznego.

Licówki

Licówki, czyli cienkie płytki ceramiczne mocowane na przedniej powierzchni zębów, pozwolą na skorygowanie różnych niedoskonałości w obrębie uzębienia. Z ich pomocą możliwe jest między innymi maskowanie przebarwień, poprawa kształtu lub wizualne wyprostowanie zębów, a także zniwelowanie nieestetycznej przerwy między zębami.
Zakładanie licówek poprzedzone jest konsultacją ze stomatologiem, który przeprowadzi wywiad kliniczny w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu (np. zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci).

Przed założeniem licówek warto również poddać zęby podstawowym zabiegom dentystycznym: usunięciu osadu oraz ich wyleczeniu. W dalszym etapie zęby ulegają delikatnemu zeszlifowaniu, po czym pobrane zostają wyciski protetyczne, na podstawie których tworzone są idealnie dopasowane licówki. Tak przygotowane licówki zostają przytwierdzone do wierzchniej strony zębów za pomocą kleju.
W klinice Smile Design Clinic oferujemy Państwu licówki kompozytowe, odznaczające się naturalnym, estetycznym wyglądem i wytrzymałością.

Korony

Korona to uzupełnienie protetyczne pojedynczego zęba, stosowane w celu jego odbudowy i wzmocnienia. Za pomocą korony możemy przykryć uszkodzony ząb i tym samym poprawić jego wygląd. Przed założeniem korony, ząb wymaga oszlifowania, po czym pobrany zostaje wycisk, na podstawie którego tworzone jest uzupełnienie protetyczne. Do momentu jego założenia, pacjent nosi koronę tymczasową. Korona prawidłowo dopasowana i odpowiadająca kolorem pozostałym zębom, zostaje następnie zacementowana.
Spośród koron dostępnych w klinice Smile Design Clinic, do dyspozycji mają Państwo korony porcelanowe na tytanie lub metalu, a także korony pełnoceramiczne, odznaczające się wyjątkową estetyką. Oferujemy ponadto korony na implancie, służące maskowaniu braków w uzębieniu.

Mosty

Mosty, czyli połączone w szeregu korony, wykorzystywane są do zastąpienia brakującego zęba lub kilku zębów. Mosty mocuje się do implantów zębowych lub zdrowych zębów. Na zęby te, zwane filarami, po ich oszlifowaniu zakładane są korony, które podtrzymują środkowy ząb zastępczy. Mosty, tak jak korony, są dopasowane do naturalnej barwy zębów, dzięki czemu prezentują się naturalnie. Proces ich przygotowania przebiega podobnie do procedury tworzenia koron.

© SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.