Stomatologia estetyczna w SmileDesignClinic | Warszawa

  Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Skrupulatnie przygotowujemy ślubną kreację, fryzurę, paznokcie. Warto też zadbać o śnieżnobiały i promienny uśmiech. Dzięki stomatologii estetycznej możemy skutecznie upiększyć każde uzębienie. W jaki sposób?

  Co oferuje stomatologia estetyczna?

  Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej mamy coraz więcej możliwości jeżeli chodzi o pielęgnację i wygląd naszych zębów. Profesjonalne oczyszczanie, wybielanie, licówki, nadbudowa zębów – to tylko kilka z wielu zabiegów, jakie oferują nam kliniki stomatologii estetycznej. Zagwarantują one piękny, śnieżnobiały uśmiech, będący olśniewającym dopełnieniem ślubnej (i nie tylko) kreacji.

  Licówki kompozytowe

  Licówki to bardzo cienkie płytki mocowane na licowej (wargowej) stronie zębów. Wykonywane są najczęściej z porcelany i przylegają do zębów dzięki specjalnemu klejowi. Ze względu na to, że nawet bardzo cienkie licówki nałożone na ząb wychodzą poza łuk, przed zabiegiem konieczne jest oszlifowanie zębów. Pojawia się jednak coraz więcej rodzajów licówek, których założenie nie wymaga szlifowania.

  Przed poddaniem się zabiegowi wszystkie zęby powinny zostać wyleczone. Trzeba także odbyć kilka wizyt, które będą technicznym przygotowaniem do założenia licówek – pobranie wycisków, wykonanie wizualizacji, zatwierdzenie wyników. Istnieje wiele rodzajów zakładanych licówek – jednym z nich są licówki kompozytowe. Charakteryzują się one wykorzystaniem różnych materiałów o wielu właściwościach. Dzięki temu licówki kompozytowe są wytrzymałe, twarde i odporne na urazy mechaniczne. Można wykonać je w klinice stomatologii estetycznej Smile Design Clinic, podobnie jak pozostałe usługi z zakresu kosmetyki stomatologicznej.

  Wybielanie nakładkowe

  Sposób wybielania nakładkowego Nite-White to rozpowszechniona metoda w kosmetyce dentystycznej, stosowana w klinice Smile Design Clinic. Nite White wykorzystuje skuteczne i bezpieczne w wybielaniu substancje na bazie nadtlenku karbamidu, które nakłada się podczas snu w warunkach domowych. Metoda została przebadana klinicznie i wykazano, że proces jest bezpieczny dla zębów i dziąseł – nie powoduje demineralizacji ani rozmiękczenia szkliwa. Przed podjęciem zabiegu wybielania nakładkowego lekarz sprawdzi uzębienie i poda wszystkie szczegóły. Jedynym przeciwwskazaniem są niewyleczone, aktywne stany zapalne w jamie ustnej. Jest to metoda bardzo wygodna. Proces wybielania możemy przeprowadzać w domu, bez konieczności wykonywania obowiązkowej wizyty w gabinecie.

  Nadbudowa zębów

  Przy zniszczonych tkankach zęba odbudowa stomatologiczna przywraca prawidłowe funkcjonowanie zęba w zgryzie, a także pożądany kształt i kolor. W zależności od problemu pacjenta, lekarz stomatolog ustala schemat terapii. Zabieg umożliwia naprawę zęba z dużym ubytkiem bez konieczności jego usuwania – w tym wypadku, uszkodzona powinna być jednak tylko korona zęba, a nie jego korzeń. W szybki sposób można widocznie poprawić stan swoich zębów i cieszyć się pełnią komfortu.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.