Zęby - stomatolog, leczenie | Smile Design Clinic Warszawa

  Zęby mogą mieć różne odcienie, co jest związane, między innymi, z uwarunkowaniami genetycznymi, czyli dziedzicznością pewnych cech po przodkach. Ich barwa zależy również od diety oraz czynników dodatkowych, takich jak, na przykład palenie papierosów. Co jednak zrobić, jeśli zęby są żółte, mimo starań i prawidłowej higieny jamy ustnej? Taki problem z pewnością rozwiąże nasz stomatolog, w ciągu zaledwie jednej wizyty! W klinice Smile Design Clinic wybielanie zębów trwa około piętnastu minut, w czasie których dentysta nakłada specjalny żel na zęby, a czas działania dostosowuje do ich stanu. Profesjonalne przeprowadzenie zabiegu umożliwia bezpieczne rozjaśnienie uśmiechu nawet o kilka tonów!

  Jak wzmocnić zęby, żeby były zdrowe i w doskonałej kondycji?

  Przede wszystkim warto wiedzieć, co osłabia zęby, żeby móc unikać pewnych sytuacji. I tak, dobrze mieć świadomość, że na prawidłową kondycję zębów ma wpływ właściwa higiena jamy ustnej. Jeśli więc zależy ci na perfekcyjnym stanie uzębienia, szczotkuj je po każdym posiłku miękką szczoteczką, używaj nici dentystycznych, a także płynu do płukania jamy ustnej. Ponadto, zadbaj o dietę, czyli spożywanie dużej ilości warzyw, owoców, nabiału i ryb. Unikaj natomiast podjadania między posiłkami, a także zrezygnuj ze spożywania słodyczy i picia kawy oraz czarnej herbaty. Produkty te przyczyniają się do demineralizacji szkliwa, próchnicy i przebarwień. Pamiętaj też, że bardzo ważne jest regularne usuwanie kamienia nazębnego, czyli skaling, a także piaskowanie. Należy je wykonywać co sześć miesięcy. Kolejnym istotnym czynnikiem, który ma wpływ na zdrowie zębów, jest systematyczna kontrola stomatologiczna. W Smile Design Clinic stosujemy leczenie próchnicy w fazie pojawienia się jej pierwszych objawów, za pomocą metody Icon, która odbywa się bez borowania. Dobrze więc sprawdzać stan uzębienia przynajmniej raz na pół roku i działać od samego początku powstawania choroby.

  Krzywe zęby – możliwe rozwiązania problemu

  W przypadku, gdy Twoje zęby są krzywe czy masz wadę zgryzu, dobrze zgłosić się do ortodonty, w celu sprawdzenia możliwości leczenia. Czasem aparat ortodontyczny może przyczynić się do kolosalnej zmiany nie tylko uzębienia, lecz także wyglądu twarzy. Inną alternatywą na rozwiązanie problemu krzywych zębów są przezroczyste nakładki. Tego rodzaju nowoczesne leczenie jest niezwykle komfortowe, ponieważ nakładki na zęby można wyjmować do czyszczenia uzębienia oraz w ważnych okolicznościach, typu spotkanie czy wystąpienie publiczne. W Smile Design Clinic dysponujemy różnymi formami leczenia ortodontycznego, ich wybór zależy również od ciebie.

  Braki w uzębieniu – sposoby naprawienia sytuacji

  Zdarza się, że z różnych przyczyn uzębienie jest niepełne. Przeprowadzone leczenie kanałowe czy ekstrakcja (usunięcie) zęba wymaga błyskawicznej reakcji. W takich okolicznościach warto, żeby twojemu uśmiechowi przyjrzał się dentysta i postawił właściwą diagnozę. Czasem wystarczy wstawienie korony, a innym razem korzystne będą implanty. W Smile Design Clinic wstawiamy naturalnie wyglądające zęby w ciągu jednej wizyty, nie ma więc potrzeby długotrwałego oczekiwania na uzupełnienie protetyczne.

  Stomatologia w Smile Design Clinic – poznaj naszą ofertę zabiegów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:
  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • dobry dentysta - warszawa

  © Smile Design Clinic