Leczenie kanałowe | Smile Design Clinic, Warszawa

  Leczenie kanałowe budzi w Tobie wiele obaw i wątpliwości? Pamiętaj jednak, że jest to zabieg stomatologiczny, który niesie za sobą ogromne korzyści. Pozwala bowiem na uratowanie chorego zęba i uchronienie go przed usunięciem. Dowiedz się, na czym dokładnie polega leczenie endodontyczne i czy legenda, jaka wokół niego powstała jest zgodna z prawdą.

  Leczenie kanałowe – kiedy jest konieczne?

  Na skutek działania różnych czynników może zdarzyć się, że Twój ząb będzie wymagał leczenia kanałowego. Ten rodzaj leczenia, przeprowadza się, kiedy dochodzi do zainfekowania miazgi, np. w wyniku rozwijającej się próchnicy czy urazu mechanicznego. Miazga zębowa jest niewielką, ale mocno unerwiona tkanką, która znajduje się we wnętrzu zęba. Gdy ulegnie zakażeniu, powstaje obrzęk, prowadzący najczęściej do silnego i promieniującego bólu.

  Leczenie kanałowe – wskazania:

  • zapalenie miazgi będące np. następstwem próchnicy,
  • martwica miazgi,
  • zgorzel miazgi,
  • uraz mechaniczny zęba,
  • zapalenie tkanek okołowierzchołkowych,
  • nieprawidłowo wykonane wcześniejsze leczenie kanałowe.

  Leczenie kanałowe – etapy:

  1. Na początku lekarz przeprowadza wywiad i zleca wykonanie zdjęcia RTG. Następnie kwalifikuje ząb do leczenia kanałowego.
  2. Przed zabiegiem lekarz podaje znieczulenie miejscowe. Dzięki temu cała procedura jest bezbolesna i przeprowadzana w komfortowych warunkach.
  3. Stomatolog otwiera komorę zęba, usuwa chore tkanki i przeczyszcza kanaliki. W naszej klinice oferujemy Ci bardzo precyzyjne leczenie kanałowe pod mikroskopem.
  4. W kolejnym etapie przy pomocy specjalnej substancji – gutaperki dentysta wypełnia oczyszczone kanały, a następnie komorę zęba.
  5. Na końcu leczenia wykonuje odbudowę korony zęba. W przypadku małego ubytku wystarczy plomba, natomiast przy dużych zniszczeniach stosuje się koronę protetyczną.

  Leczenie kanałowe pod mikroskopem – wskazania:

  • wąskie lub zarośnięte kanały zębowe,
  • zakrzywione korzenie,
  • usunięcie z kanałów korzeni delikatnych narzędzi, które uległy złamaniu,
  • perforacja ściany zęba.

  Czy leczenie kanałowe jest bolesnym zabiegiem?

  Przed rozpoczęciem leczenia lekarz poda Ci znieczulenie miejscowe w formie zastrzyku. Dzięki niemu nie będziesz odczuwał w trakcie zabiegu żadnych dolegliwości bólowych. Nowoczesna endodoncja dysponuje coraz nowszym sprzętem, który zwiększa nie tylko skuteczność leczenia, ale także Twój komfort w trakcie trwania zabiegu.

  Leczenie kanałowe a zdjęcie RTG

  Przed rozpoczęciem leczenia kanałowego zostaniesz poproszony o wykonanie zdjęcia RTG. Pozwoli ono lekarzowi dokładnie ocenić anatomię zęba oraz sprawdzić przebieg i liczbę kanałów. Może zaistnieć dodatkowo potrzeba wykonania zdjęcia pantomograficznego lub badania CBCT. Po zakończonym leczeniu kanałowym lekarz ponownie wykona Ci zdjęcie, aby zweryfikować poprawność zabiegu.

  Dlaczego warto zgodzić się na leczenie kanałowe?

  Leczenie endodontyczne pozwoli Ci wyleczyć chorego zęba i uchronić go przed usunięciem. Pamiętaj, że nawet, w sytuacji, gdy jego korona będzie bardzo zniszczona, to cały czas może posłużyć Ci on za “naturalny implant”, na który może zostać nałożona odpowiednia odbudowa zęba (np. korona protetyczna). Ząb po prawidłowo przeprowadzonym leczeniu kanałowym będzie w pełni spełniał swoje funkcje.

  Nowoczesna endodoncja wykorzystuje metody i narzędzia, dzięki którym osiąga się znakomite efekty leczenia. Dziś leczenie kanałowe możesz przeprowadzić nawet podczas jednej wizyty! Pamiętaj, aby nie wierzyć stereotypom, jakie wokół niego powstały. Strach jest tu zupełnie niepotrzebny, bez obaw usiądź na fotelu stomatologicznym!

  Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Czekamy na Ciebie!

   

  Attachment
  • leczenie kanałowe

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.