Nakładkowe wybielanie zębów | Smile Design Clinic, Warszawa

  Stomatologia estetyczna cieszy się nie mniejszą popularnością od zabiegów proponowanych przez salony urody bądź fryzjerskie. Wybielanie jest skutecznym sposobem na przywrócenie zębom pięknej bieli, zwłaszcza, gdy zbliża się wydarzenie, na którym to Ty masz być gwiazdą. Wykonana stosownie do indywidualnych potrzeb pacjenta nakładka wraz z zaaplikowanym preparatem wybielającym rozjaśni Twój uśmiech. Gdy nadjedzie ten dzień, uśmiechnij się i zabłyśnij w towarzystwie!

  Na czym polega wybielanie nakładkowe?

  Wybielanie zębów metodą nakładkową określane jest niejednokrotnie mianem wybielania “nocnego” z racji zakładania aparatu na noc, choć niektórzy praktykują noszenie aparatu przez 3 – 4 godziny w ciągu dnia. Najpierw lekarz sprawdza stan zębów pacjenta i pobiera od niego wyciski, na podstawie których wykonywane są przeźroczyste nakładki. Razem z nakładkami stosuje się specjalny preparat wybielający, np. Nite – White, jak ma to miejsce w warszawskim ośrodku Smile Design Clinic. Substancja wybielająca jest aplikowana na nakładkę i podczas noszenia jej przez 2-3 tygodnie każdej nocy, otrzymujemy rezultat w postaci białych zębów, utrzymujący się nawet do kilku lat. Po każdorazowym zabiegu zaleca się mycie zębów pastą z fluorem lub innym preparatem w ramach profilaktyki próchnicy. Gdy kuracja dobiegnie końca, warto zgłosić się na wizytę, by omówić uzyskane wyniki ze stomatologiem.

  Zalety wybielania nakładkowego

  Podstawową zaletą wybielania zębów za pomocą nakładek jest mniejsza inwazyjność w stosunku do tradycyjnych metod. Jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów posiadających zęby o słabym szkliwie bądź skarżących się na ich nadwrażliwość. Technika wybielania zębów z użyciem nakładek trwa dłużej, ale też dłużej utrzymują się efekty wybielania. Metodę można praktykować we własnym domu, gdyż na kolejnej wizycie otrzymamy dopasowane szyny i żel wybielający. Wybielanie za pomocą nakładek w warszawskim gabinecie Smile Design Clinic nie powoduje stanów zapalnych miazgi zębowej, nie jest szkodliwe dla struktury zęba oraz nie zwiększa podatności na próchnicę.

  Zanim przystąpisz do wybielania

  Przed wybielaniem należy skontrolować stan zębów i w razie potrzeby je wyleczyć. Jeśli zdecydujemy się na zabieg wybielania jakąkolwiek inną metodą, warto wykonać skaling i piaskowanie. Usunięcie nieestetycznie wyglądającego kamienia nazębnego i wymiana plomb sprawi, że barwa wszystkich zębów będzie jednolita. Wybielanie nakładkowe jest realizowane w ramach usług Smile Design Clinic w Warszawie.

  © Smile Design Clinic